שלום רב שמירת הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. שלום רב שמירת הריון
08/08/2012 21:08
שלום רב אני נמצאת בשבוע שבעה עשרה של הריון.עכב עבודה פיזית בעיצוב אירועים כעובדת שכירה שלחו אותי לרופא תעסוקתי.הייתה לי ועדה,שאחרי הם החליטן שאם כל מה שאני מספרת זה נכון הם נותנים לי המלצה לשמירת הריון...המנהל שלי בעבודה גם קיזז לי את העבודה בגלל הריון מחודש שני שקיבלתי משכורת מאלך עד אלפיים שייח לחודש.בסוף קיבלתי מכתב הביתה של טופס סיכום בדיקה רפואית."לפי תוצאות ומסכנות הבדיקה הרפואית וגם לאחר עיון במכתב מכתב מרופא מקצועי נוסף שמטפל בה נמצא:מוגבלת בהרמת משאות כבדים וטיפוס על סולמות.לפיכך אינה כשירה להמשיך לעבוד בעיסוקה וזאת עד למועד הלידה.בשל הסיכונים להריונה בשל עבןדתה מומלץ להכיר במצבה כשמירת הריון". כמו שאני יודעת אני צריכה להגיש בקשה לשמירת הריון אחרי 30 יום.ואם הביטוח לאומי דוחה את הבקשה מה אני עושה הלאה?אסור לי לעבוד בעבוד הזאת לפטר אותי הוא לא יכול...אז מה אני עושה????כי אחרי זה אני גם נדפקת עם פיצויים וגם נדפקת עם דמי לידה וגם חמישה חודשים האלה איך אני אחייה????קצת מוטרדת ולא יודעת מה אני יכולה לעשות עם זה כי בטח יש איזה שהו חוקים.ו יש לי עוד שאלה אם אני נמצאת בשמירת הריון מרופא תעסוקתח האם המעביד חייב להמשיך לשלם עלי ביטוח לאומי כל השמירת הריון וחופשת לידה???
מאת: אורח/ת
2. שמירת הריון והכרה של ביטוח לאומי
14/08/2012 15:05
שלום לך,
ככל שיש לך אישור רפואי על שמירת הריון - עלייך להגישו לביטוח הלאומי. על ביטוח לאומי להכיר בכך כשמירת הריון מזכה. אם לא יכיר - תוכלי לערער, אך אם לא יתקבל העניין כשמירה, תוכלי להחליט אם להמשיך לעבוד או לשבת בבית בימי מחלה (עליהם יש לשלם לך עד למקסימום ימי המחלה הצבורים שלך, ככל שישנם).
חשוב שתביני כי מצב זה מאפיין כמובן כל עובדת בהריון שנמצאת בשמירה, ואינו ייחודי דווקא לך.
ביטוח לאומי על המעסיק החובה להמשיך ולהפריש עבורך בתקופה זו.
תמונה מצורפת
שמירת הריון והכרה של ביטוח לאומי
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. המשך
19/08/2012 18:17
אינני יכולה להמשיך לעבוד גם אם ביטוח לאומי דוחה....כך אמר הבעל הבית שלי...שאסור לו להעסיק אותי עד הריון בגלל שאם יקרה משהו הוא יהיה אשם וגם בגלל ומכתב ששלחו לו כך הוא אמר לי אז אני קצת מבולבלת
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: אורח/ת התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד