הרעת תנאים

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. הרעת תנאים
09/08/2012 9:19
שלום רב,
אני בשבוע 22 (חודש חמישי) עובדת כבר 5 שנים בחברת תקשורת במשמרות, ונורא קשה לי (העבודה במשמרות).
קיבלתי אישור מהרופא נשים למקום העבודה "המלצה להעסיק אותי במשמרות בוקר בלבד"- המנהל אמר כי זו רק המלצה והוא לא חייב ליישם אותם.
האם זה נכון?
בנוסף השכר שלי מורכב משכר לשעה+בונוס חודשי. במקום העבודה פוסלים עד 60% מהבונוס לנציגים שמחסירים/מאחרים גם אם יש אישור רפואי. עקב היותי בהריון אני נלאצת מידי חודש להוציא כבערך 3,4 ימי מחלה. האם מותר לפסול לי את הבונוס? זה משליך מאוד על המשכורת ומבחינתי זוהי הרעה בתנאים. אני טועה?
מאת: אורח/ת
2. תשובות
14/08/2012 15:11
שלום לך,
1. נכון. רק אם הרופא יכתוב שלא ניתן (להבדיל מהמלצה) להעסיקך אלא במשמרות בוקר, אז יהיה לזה תוקף מחייב. יחד עם זאת, שימי לב שלא ניתן להעסיקך במשמרות לילה ללא הסכמתך החל מחודש זה.
2. אם ההפחתה היא לכל עובד שמחסיר, ולא רק לך בגלל ההריון, נראה שאין עם זה פסול, היות ולא מדובר בהפלייה אסורה, אם כי מדובר בשאלה של פרשנות, בה מוסמך לקבוע בית הדין בלבד.
תמונה מצורפת
תשובות
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד