שמירת הריון-אישור מחלה חלקי במקום גמלה מביטוח לאומי

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. שמירת הריון-אישור מחלה חלקי במקום גמלה מביטוח לאומי
24/08/2012 0:18
הי,

בשבוע 22 אושפזתי למספר ימים בעקבות צירים וקיצור צוואר הרחם, ומזה כשבועיים שאני בבית בהמלצת הרופאים במרפאת הריון בסיכון, ונאמר שכנראה אצטרך להישאר כך עד סוף ההריון.
אני עובדת במשרה המאפשרת עבודה מרחוק, בישיבה מול מחשב, ונאמר לי שאין מניעה שאמשיך בכך (יש בעיה בנהיגה לעבודה ובעבודה רצופה וממושכת, מה שלא רלוונטי לעבודה מהבית).
בקיצור - מותר לי לעבוד כ-4-5 שעות ביום.

מספר עובדות חשובות:
1) אני מעוניינת להמשיך ולעבוד בהיקף של 4-6 שעות ביום.
2) השכר שלי גבוה בהרבה מהממוצע במשק, דהיינו הגמלה הצפויה משמירת הריון (בהנחה שאקבל) תהיה נמוכה בהרבה מהכנסתי הרגילה.
3) יש לי ימי מחלה רבים לא מנוצלים, ואף ימי חופשה פנויים.

שאלתי:
מאחר ומשתלם לי להמשיך ולעבוד חלקית עד הלידה, ולנצל את ימי המחלה שברשותי (על פני קבלת גמלה לשמירת הריון) - איזה סוג אישור מחלה עלי לבקש מהרופא? האם העניין חוקי ואפשרי, בעיקר לתקופה כה ארוכה (כ-4 חודשים)?

תודה רבה.
מאת: אורח/ת
2. שמירת הריון או ימי מחלה
26/08/2012 9:44
שלום לך,
הבחירה היא בידיך האם לממש ימי מחלה או לתבוע שמירת הריון. האישור הרפואי הינו זהה לשני המקרים.
תמונה מצורפת
שמירת הריון או ימי מחלה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. שמירת הריון-אישור מחלה חלקי במקום גמלה מביטוח לאומי
26/08/2012 10:51
תודה רבה על התשובה הזריזה.

אנסה לחדד את השאלות:
1) האם יש כזה דבר אישור להפחתת כמות השעות המותרת ביום, ובכך מאפשר ניצול חלקי של מחלה?
2) האם רופא יכול לתת אישור מחלה רצוף לפרק זמן כה ארוך?
3) האם כאשר מתקבל אישור מחלה, ללא פירוט נוסף, מותר על פי החוק לעבוד (חלקית) ביום הזה?

שוב תודה
מאת: אורח/ת
4. המשך
27/08/2012 21:43
ראי תשובתי לשאלה הנפרדת שהעלת בעניין זה.
תמונה מצורפת
המשך
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד