2 שאלות לגביי זכויותיי

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. 2 שאלות לגביי זכויותיי
04/11/2012 10:08
שלום רב,

שאלה 1:
אני עובדת באותה חברה מתאריך 01/07/2011. אני צריכה ללדת חודש הבא (דצמבר). כמה זמן חופשת לידה מגיע לי סה"כ ?

שאלה 2:
כיום המשרה שלי היא 9:00-17:00. אני כנראה לא ארצה להמשיך לעבוד עד שעה כזו אלא עד 15:30 . מה קורה אם לא יסכימו שאני אקצר את היום? יכולים לפטר אותי?

תודה מראש.
מאת: אורח/ת
2. דמי לידה והיקף משרה
04/11/2012 11:40
שלום לך,
הזכאות לדמי לידה אינה לפי מקום העבודה הנוכחי בלבד, אלא תלוי גם ברצף שהיה לך קודם.
דמי לידה מרביים - עבור 14 שבועות (98 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה, וששולמו בעדה דמי ביטוח לפני היום הקובע על-פי הפירוט הזה:
10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או
15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.
מחצית מדמי הלידה ישולמו אם שולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע.

בתום חופשת הלידה עלייך לחזור לאותה מסגרת והיקף העסקה שהיו לך. ככל שתחפצי במסגרת קצרה יותר, עלייך לקבל הסכמת המעסיק לכך, אחרת יהיה מדובר בהתפטרות מצידך.
תמונה מצורפת
דמי לידה והיקף משרה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. בהמשך לתשובתך,
04/11/2012 16:19
ליאת,
כנראה לא ניסחתי נכון את שאלתי.
התכוונתי לשאול, כמה זמן אני יכולה להיות בחופשה ללא תשלום מעבר ל-14 שבועות? זה הרי בהתאם לוותק שלי כאן במקום העבודה הנוכחי,לא?
יש לי וותק של 18 חודשים.
אמרו לי שאני יכולה עד חצי שנה סה"כ להיות בבית, אבל נראה לי שזו טעות ושאני יכולה יותר...

אשמח להבהרה.
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד