פיטורין בהריון ודמי אבטלה לאחר חופשת לידה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. פיטורין בהריון ודמי אבטלה לאחר חופשת לידה
25/12/2012 15:08
שלום,

אני בהריון (חודש שביעי) ופוטרתי לאחרונה, פיטורים מוצדקים (מקום העבודה נסגר).

בעקבות כך מספר שאלות:
1. בזמן עבודתי הרווחתי שכר אשר עולה על דמי האבטלה המקסימילים המגיעים לי. מכיוון שכך למיטב הבנתי, לא כדאי לי להגיש תביעה לדמי אבטלה כרגע, משום שדמי האבטלה יחשבו כשכר בשלושת החודשים האחרונים ועל כן דמי הלידה שלי יהיו פחותים. האם זה נכון?

2. האם מותר לי להקדים את יצאתי לחופשת לידה ל 7 שבועות לפני תאריך הלידה המשוער, אף על פי שבפועל פוטרתי ועל כן אני בבית בכל מקרה? אם כן, במה כרוכה פעולה כזו?

3. האם לאחר סיום תקופת חופשת הלידה, אוכל להגיש תביעה לדמי אבטלה?

בתודה מראש!
מאת: אורח/ת
2. זכויות מול ביטוח לאומי
29/12/2012 20:43
שלום לך,
1. אני סבורה שאת טועה, שכן דמי הלידה מחושבים לפי שכר אחרון ולא לפי דמי האבטלה, אולם הכי נכון יהיה לבדוק עניין זה באופן ודאי מול המוסד לביטוח לאומי, לפי נתונייך הספציפיים.

2. כן. עלייך למלא את תביעת דמי הלידה והלחתים רופא נשים על המועד המוקדם יותר.

3. עקרונית תקופת דמי הלידה משהה את תקופת דמי האבטלה, כך שאת אמורה להיות זכאית להמשיך לחתום לאחריה, אולם גם עניין זה כדאי לבדוק ספציפית לגבייך מול המוסד לביטוח לאומי.
תמונה מצורפת
זכויות מול ביטוח לאומי
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד