דמי אבטלה בהריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. דמי אבטלה בהריון
27/12/2012 12:45
שלום רב,
רציתי לדעת אני פוטרתי כשבועיים לפני שנכנסתי להריון , אני כרגע חותמהת בלשכה.
כשהתקשרתי לביטוח לאומי נאמר לי שמגיעים לי 100 ימי חתימה בלבד, ללא קשר להריון,
האם ביטוח לאומי לא מחויבים לשלם לי עד תום תקופת ההריון, הרי אף מעביד לא יקבל אותי במתבי, האין הם המעסיקים שלי ומחויבים לשלם לי עד תום התקופה?

ושאלה נוספת מדוע לא מגיעים לי דמי לידה , לפני זה עבדתי רצוף הרבה שנים , האם החתימה בלשכב אינה נחשבת כהמשך תקופת העבודה?

אודה לתשובתך
ורד
מאת: אורח/ת
2. אבטלה ודמי לידה
29/12/2012 20:47
שלום לך,
אין הבדל בזכאות לדמי אבטלה בין אישה בהריון לכל עובד אחר. מוצדק או לא מוצדק - זה החוק.
לדמי לידה ישנה זכאות באם תעמדי בתנאי סף מסויימים, כדלקמן:

דמי לידה מרביים - עבור 14 שבועות (98 ימי זכאות) - ישולמו ליולדת שהפסיקה את עבודתה בזמן ההיריון שהסתיים בלידה, וששולמו בעדה דמי ביטוח לפני היום הקובע על-פי הפירוט הזה:
10 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע או
15 חודשים מתוך 22 החודשים שלפני היום הקובע.
מחצית מדמי הלידה ישולמו אם שולמו בעדה דמי ביטוח בעבור 6 חודשים מתוך 14 החודשים שלפני היום הקובע.
תמונה מצורפת
אבטלה ודמי לידה
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. הריון בתקופת האבטלה
28/02/2013 14:52
אני חותמת אבטלה מ-01.01.2013 ומגיעים לי 138 ימים.במידה ואני נכנסת להריון בתקופה של האבטלה וסביר להניח שלא אצליח למצוא עבודה בתום תקופת האבטלה, האם הנני זכאית להמשך תקופת האבטלה או תשלום אחר כלשהו מביטוח לאומי עד הלידה?
4. היי ,שאלה בקשר לאבטלה בהריון...
08/10/2015 1:04
אשמח לעזרה בהקדם האפשרי במידה ופוטרתי ממקום עבודתי שעבדתי שם מחודש יוני ופוטרתי השבוע (חשוב לציין כי עבדתי לפני זה במקום אחר כשנה וחצי ) האם מגיעים לי דמי אבטלה??ובמידה וכן האם כאשר אני יולדת מגיעים לי דמי לידה ??
6. דמי אבטלה
11/10/2015 16:02
שלום לך,
אם פוטרת ממקום העבודה האחרון, הרי שקמה לך הזכאות העקרונית לדמי אבטלה.
לגבי תקופת האכשרה - אין זה נבחן לפי מקום העבודה האחרון בלבד, אלא רצף העבודה, גם אם מדובר במקומות שונים.
נכון הדבר גם לגבי דמי הלידה.
אני מציעה לך להתקשר ישירות למוסד לביטוח לאומי על מנת לקבל תשובות קונקרטיות לנתונייך הספציפיים.

בהצלחה,
תמונה מצורפת
דמי אבטלה

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
03-6551010
7. פוטרתי ורק אחרי סיום העבודה גיליתי שאני בהריון
19/02/2016 10:47
האם אני אקבל תוספת לימים של האבטלה עד סיום ההריון כולל חופשת לידה? מה הנוהל אומר לגבי זה?
8. הריון בתקופת האבטלה
13/05/2016 13:48
שלום רב
אני מקבלת אבטלה על פי חוק לאחר לידה
הזכאות שקיבלתי ל 178 יום
נכון לעכשיו גילינו שאני שוב בהריון
שיעלה : העם לאחר שיסתיים הזכאות שאני יהיה בחודש הרביעי יש אפשרות להמשיך בתשלום האבטלה או לקבלת הבטחת הכנסה.
(זה ילד רביעי )
תודה מראש בכבוד רב
ניקול ביכשטיין
9. דמי אבטלה
13/09/2016 12:38
שלום, עזבתי מקום עבודה בתאריך 18.7.16 ולאחר שבוע התחלתי עבודה בתחום אחר לגמרי ועזבתי שוב לאחר חודש.
לפני שבוע גיליתי שאני בהריון. שאלתי היא האם אצטרך להמתין תקופה של 90 יום מהעבודה האחרונה?
לאיזו תקופה אני זכאית לדמי אבטלה?
האם לאחר הלידה אהיה זכאית לדמי לידה?

אודה לעזרתך
10. המשך דמי אבטלנ
25/02/2017 21:28
שלום אני מקבלת דמי אבטלה ונשאר לי עוד 25 ימי אבטלה כרגע אני בהריון בחודש חמישי כלומר נשאר לי עוד חודש של זכאות לאבטלה האם יש איזה דרך שאוכל לקבל המשך קצבה של אבטלה בגלל ההריון?
11. הארכת תקופה לדמי אבטלה
26/02/2017 9:43
שלום לך,
הקושי מובן, אולם הריון אינו מקנה זכות להארכת דמי אבטלה.
תמונה מצורפת
הארכת תקופה לדמי אבטלה

בברכה,
03-6551010
12. פיטורים בהריון
27/02/2017 8:53
שלום, רציתי לברר בדחיפו
אישה שמפוטרת מעבודה (6 שנות ותק) זכאית לחתום בלשכה? אם כן באיזה תנאים? אשמח למענה בדחיפות
13. דרושים אנשי/נשי טלמרקטינג/טלפנות מכל הארץ לעבודה ריווחית מהבית
11/03/2017 1:16
דרושים אנשי/נשי טלמרקטינג/טלפנות מכל הארץ לעבודה ריווחית מהבית! אנחנו מחפשים עובדים שיתקשרו למספרי שניתן להם, הרעיון הוא מאוד פשוט, אנחנו מוכרים אתרים/מערכות וירטואליות לעסקים והמטרה שלכם זה להתקשר למספרי טלפון של עסקים שניתן לכם ולמכור להם את המוצר שלנו, שעות עבודה גמישות, שכר גבוה! לפניות שלחו אימייל buyandsellcustomers1@gmail.com

http://buyandsellcustomers.com/
14. פיטורים מעבודה בתחילת היריון
06/12/2017 13:14
שלום..אני עובדת במעון ילדים כמעט שנתיים (שנה ו11 חודשים) ..אני לכ יכולה להמשיך לעבוד בעבודה הזאת כי מדובר בהחלפת טיטולים והרמת ילדים (קשה לי פיזית להרים אותם ) והרבה שעות ..שאלה אני רוצה פיצויים שלי ..מה להגיד ללמנהלת ?? שאני רוצה לתפטר ולהפסיד את הפיצויים שלי או לשכנע אותה שהסיבה שאני רוצה להתפטר בגלל ההיריון והיא שתפטר אותיי ?? בבקשה אשמח לעזרה
15. הריון
17/12/2017 20:30
שלום היה לי עסק וסגרתי אותו כרגע אני לא עובדת חודשיים גילית שאני בהריון אני יכולה לחתום כי אף עבודה לא תקבל אותי ככה
16. סיום חוזה העסקה בתקופת הריון
26/12/2017 7:23
שלום רב,
אני בתקופת התמחות שבתחילתו חתמתי על חוזה העסקה לשנה. החוזה מסתיים בתחילת חודש השמיני להריוני, מה שאומר שיש לי חודשיים שלמים להיות בבית כשאני בהריון ויכולה לעבוד.
למיטב הבנתי אני יכולה לחתום אבטלה, השאלה האם אקבל כסף מהיום הראשון שסיימתי לעבוד או שאצטרך להמתין 90 יום? כי למעשה אחרי חודשיים אני כבר אקבל דמי לידה..

תודה מראש.
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד