חופשת מחלה לפני לידה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. חופשת מחלה לפני לידה
12/05/2013 17:27
היי, אני נמצאת בשבוע 36 , הרופא נתן לי 31 ימי מחלה. (עד תאריך הלידה).
יש לי כמה שאלות שעדיין לא ניתנו לי עליהן תשובות ברורות.
1. יש לי 33 ימי מחלה לא מנוצלים, האם אפשרי שאוכל לנצל אותם?
במידה וכן, וניצלתי את ימי המחלה שיש לי, ואז ילדתי...
ממתי נחשבת לי חופשת הלידה? מהיום בו יצאתי לחופשת מחלה או מהיום בו ילדתי?
האם שלושת החודשים האחרונים שיחושבו לי יהיו עד היום בו ילדתי או עד היום בו יצאתי לחופשת מחלה?
2. מה מומלץ בדרך כלל לעשות? לקחת את הימים האלו כחופשת מחלה או כשמירת הריון?
מאת: אורח/ת
2. ימי מחלה בהריון
16/05/2013 13:50
שלום לך,
ככל שיש לך ימי מחלה צבורים, הרי שתוכלי לממש אותם בגין ימי המחלה שקיבלת מהרופא.
זה לא ישנה את מועד יציאתך לחופשת לידה (אלא אם את תרצי בכך), והוא יתחיל מיום הלידה.
דמי הלידה מחושבים לפי שלושת החודשים האחרונים, כאשר אם מדובר במחלה את יכולה לבקש שלא יתחשבו בזה, כאשר ממילא אין הבדל משמעותי בסכומים, היות ועל מחלה ישנו תשלום מלא למעט שלושת הימים הראשונים.
שמירת הריון או ימי מחלה - זה שיקול שלך, אשר מושפע מגובה השכר, יתרת ימי מחלה, הסיכון שהלידה תהיה טרם השלמת 30 הימים שהינם תנאי סף לשמירה, וכו.
תמונה מצורפת
ימי מחלה בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. חופשת מחלה שאלה
18/12/2017 21:06
הי אני בשבוע 30 ואין לי בעבודה יותר ימי מחלה. במידה והרופא נתן לי חופשת מחלה האם מקום העבודה ישלם לי על החופשה הזו?
או שעלי לחכות עוד 3 שבועות ולצאת פשוט לחופשת לידה?
אשמח לייעוץ
תודה
4. הקאות בהריון
09/07/2018 18:12
שלום רב
מתחילת ההריון אני בשמירת הריון עקב הקאות יתר בהריון כולל צורך באירועים כמעט כל יום
קיבלתי שמירת הריון כ4 חודשים
כעת אני בשבוע 25 עדיין מקיאה אך לא באותה רמה ואינני נזקקת לעירוי
רופא הנשים מבין את חומרת המצב ורשם לי שוב הארכה לשמירת הריון
ביטוח לאומי דחה את בקשת השמירה עקב כך שאיני נזקקת לעירוי יום יומיים
יש לי הרבה ימי מחלה כ90 ימי מחלה צבורים
רופאת המשפחה נתנה לי עד עתה חודש ימי מחלה
כעת אני נמצאת במצב בו אני נזקקת ללכת כל שבועיים לרופאה להמשך אישור מחלה
(יש לציין כי רופאת המשפחה גם הייתה מעורבת בכל התהליך ואישרה לי עירוים יומיומיים בתחילת ההריון והייתה מאוד אמפטית אך נראה כי סבלנותה פוקעת)
אני מאוד מאוד חלשה מההקאות ומכל ההריון ומרגישה רע מאוד ולא מסוגלת לעמוד יותר מ5 דקות לא לדבר על לעבוד
אם לקראת הסוף רופאת המשפחה לא תאשר לי עוד ימי מחלה האם אוכל לבקש חלת? ואם כן האם אזכה לדמי לידה מביטוח לאומי?
5. ימי מחלה לפני חופשת לידה
19/08/2018 13:28
שלום , אני נמצאת בשבוע 41 , כל יומיים עושה מעקב הריון בבית החולים שמתמשך כל יום בערך 4 שעות , אני רציתי לשאול אם זה פתרון לקחת ימי מחלה עד ללידה עצמה , ואז רק מהתאריך של הלידה לחשב את חופשת הלידה? להודיע לעבודה שאני נמצאת כרגע בימי מחלה ולא לחשב בחופשת לידה , מה מציעים לי?
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד