היעדרות בהריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. היעדרות בהריון
17/05/2013 11:20
שאלה נוספת,
כאמור אני עובדת ב- 2 מקומות. מקום אחד- 17 שעות (מקבלת גלובלי) ומקום שני- 15 שעות (על פני יומיים)- מקבלת שעתית
1. כמה שעות אני זכאית להיעדרות בשל בדיקות שגרתיות בהריון?
2. האם אני יכולה לבחור מאיזה מקום להיעדר ולכמה שעות?
3. האם ההיעדרות צריכה להיות באמצע היום או שאפשר ללכת לבדיקה בבוקר ולחזור ב- 11 לדוג' לעבודה ואז יחשבו לי השעות של הבוקר.
4. יש לי בדיקה ארוכה ומתישה של המסת סוכר של 100 מ"ג מ- 7 בבוקר עד 11. אני לא יודעת אם אח"כ אוכל לחזור לעבודה (במקום השני). במקרה שלא אחזור האם השעות של הבדיקה (4 שעות) יכולות להיחשב כאילו עבדתי? ובכל מקרה לא אקבל על שאר היום ?(אני לא רוצה לקחת מחלה כיוון שאצלנו על מחלה מקבלים רק מהיום השני חצי שכר).
5. האם חייבים להביא למעביד אישור על ההיעדרות בגין בדיקות או שרק מספיק לדווח? ואם כן איזה סוג אישור? כיוון שלעיתים הבדיקות הם בדיקות של האחות בלבד.
מאת: אורח/ת
2. שעות בדיקה בהריון
24/06/2013 9:48
שלום לך,
עלייך ראשית לבדוק האם את עונה על דרישות הסף לשעות בדיקה, כתנאי בסיסי לזכאות.
עובדת רשאית להיעדר מעבודתה לבדיקות במהלך ההריון על פי הפירוט הנ"ל:
עובדת שעובדת שבוע עבודה מלא, לפחות 4 שעות ביום - רשאית להיעדר ל40 שעות במשך ההריון.
עובדת שעובדת שבוע עבודה מלא לא יותר מ 4 שעות ביום - רשאית להיעדר 20 שעות במהלך ההריון.
תמונה מצורפת
שעות בדיקה בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד