פיטורין של עובדת שבהריון שלישי תוך זמן קצר

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. פיטורין של עובדת שבהריון שלישי תוך זמן קצר
20/05/2013 19:40
שלום, זה הסיפור שלי אני קצת לחוצה מהתגובה של הבוס שלי.
אני עובדת בחברה פרטית כמעט 11 שנה ברצף (חוץ מחופשות לידה והארכות שלהן).
לראשונה ילדתי בשנת 2010 ואח"כ בשנת 2012, להפתעתי גיליתי לפני כחודשיים וחצי שאני בהריון (לא מתוכנן אך אהוב מאד) ואני עתידה ללדת בסוף השנה, רציתי לדעת אם עלי לחשוש מהתגובה של הבוס שלי,אני בטוחה שהוא לא יהיה מרוצה אבל האם עלי לחשוש מעבר לזאת, אני חייבת לציין שהבוס שלי הוא מקסים וישר כמו סרגל כלומר הוא לא יעשה משהו שהוא לא חוקי, אבל עוברים לי סרטים בראש שיש חוק שמגן גם על מעסיקים. שורה תחתונה יש לי ממה לחשוש? ועוד שאלה קטנה עד איזה שבוע/חודש אני לא מחוייבת לספר לבוס שלי שאני בהריון
סליחה על המגילה ותודה מראש על התשובה
מאת: אורח/ת
2. הגנה מפיטורים בהריון
24/06/2013 9:15
שלום לך,
לאור העובדה כי הינך מועסקת באותו מקום למעלה משישה חודשים, הרי שלא ניתן לפטר אותך ללא היתר ממשרד התמ"ת. בקשה להיתר צריכה להיות מבוססת על עילה מבוססת מבחינת המעסיק.
על פי חוק עלייך למסור את ההודעה עד לחודש חמישי, אולם ייתכן כי הודעה מוקדמת יותר בנסיבותייך (שמלאו לך כבל למעלה משישה חודשים) דווקא ישרת את האינטרסים שלך ויעניק לך הגנה חזקה יותר.
לאור האמור, מומלץ כי ההודעה על ההריון תהיה מתועדת בכתב או מוקלטת.
תמונה מצורפת
הגנה מפיטורים בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד