הפחיתו לי בשעות עבודה

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. הפחיתו לי בשעות עבודה
07/01/2015 15:20
ליאת שלום.
רציתי להתייעץ איתך על מקום העבודה שלי אני עובדת בחנות בגדים
אני עכשיו בחודש חמישי בערך וגיליתי על ההריון לפני חודש והלכתי למנהלת להגיד לה
ומאז היא רושמת אותי רק במשמרות ערב ורק פעמיים בשבוע
ובשבת היא החריכה אותי לעבוד בכמה מחלקות
וקשה לי לרוץ ממחלקה למחלקה
ועוד אחרי שרצתי במחלקות אם כל בכאבים שיש לי אני צריכה ללכת בסוף המשמרת שזה בערך עשר וחצי ברגל לבית דרך אזור תעשייה ובזמן כזה יש שם מלא סודנים וכל מיני אלכוהליסטים בגלל שהאוטובוס האחרון נסע בשמונה אני ניסיתי להסביר למנהלת את זה והיא אומרת לי שאין מה לעשות זו עבודה אם משמרות וכל העובדות שלא מהאזור נוסעות באוטובוס לבית הבעיה שהעובדות האחרות בימים רגילים מספיקות לאוטובוס כי הן גרות בעיר אחרת ובשבת הן מגיעות עם מונית ספיישל ובקשתי מימנה גם והיא אמרה בגלל שאני גרה קרוב זה לא אפשרי ואם כבר עבודה אם משמרות אז למה היא כל הזמן רושמת אותי במשמרת ערב
אשמח אם תייעצי לי מה לעשות
המשך יום טוב
מאת: אורח/ת
2. התנכלות ושמירה על תנאי העבודה בהריון
22/01/2015 11:19
שלום לך,
על פניו מה שאת מתארת נשמע כמו התנכלות אסורה.
על המעסיק חלה חובה מפגיעה בתנאי העסקתה של עובדת בהריון. ככל שתנאי ההעסקה הרגילים שלך היו שונים מהתנאים שניתנים לך כעת (שעות ומשמרות העבודה, למשל), הרי שהמעביד עלול להחשב ככזה שעובר על החוק.
נסי להבהיר זאת למעסיק, ואם לא יהיה שינוי - שקלי לפנות לטיפול משפטי פרטני.
תמונה מצורפת
התנכלות ושמירה על תנאי העבודה בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד