החלפת עבודה בזמן הריון

עו"ד ליאת שטיין
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד ממייסדי המשרד. דוקטור למשפטים, בעלת תואר שני במשפטים (מאסטר) מאוניברסיטת בר אילן ותואר ראשון במשפטים בהצטיינות (עו"ד משנת 2006). עו”ד ליאת שטיין מעניקה יעוץ משפטי ועוסקת בכל התחום האזרחי מסחרי, מ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: זכויות נשים בהריון

1. החלפת עבודה בזמן הריון
22/08/2016 18:53
כרגע עובדת בחברה כ5 שנים, מתלבטת האם לעזוב לעבודה אחרת בה יודעים שאני בהריון, אלו זכויות אני מאבדת יחד עם הותק?
הארכת חופשת לידה?
דמי לידה?
שמירת הריון?
בממה עוד מתבטא הויתור על הותק?
מאת: אורח/ת
2. התפטרות בהריון
05/09/2016 9:47
שלום לך,
הויתור המשמעותי ביותר הוא ההגנה הנתונה לך. בעוד שבחברה הקיימת לא ניתן לפטר אותך כעת אלא בהיתר של הממונה על חוק עבודת נשים, הרי שבחברה החדשה ניתן יהיה לפטר אותך ללא שום מגבלה (ככל שהפיטורים לא יהיו קשורים בהריון כמובן). נכונים הדברים גם לגבי פיצויי פיטורים - אם תתפטרי לא תהיי זכאית לקבל אותם, בניגוד להתפטרות לאחר לידה לצורך טיפול בילד שכן מקנים זכאות.
נוסף לכך, האפשרות שלך להאריך את חופשת הלידה מעבר ל 14 שבועות בתשלום מתבטלת (לאור העובדה כי לא תמלא לך שנה לפני הלידה), ועוד זכויות של רציפות וותק עלולות להיפגע.
דמי הלידה לא צפויים להיפגע לאור העובדה שהרצף שלך יישמר, כך גם לגבי שמירת ההריון.
תמונה מצורפת
התפטרות בהריון
אשמח לסייע בפרטים נוספים,

בברכה,
ד"ר ליאת שטיין, עו"ד בתחום דיני העבודה, בדגש על נשים בהריון, בטיפולים ולאחר לידה, והליכים במשרד התמ"ת.
המשרד ממוקם במגדלי עזריאלי תל אביב, המגדל העגול, קומה 35.
03-6551010
https://shtein-law.co.il
3. החלפת עבודה
07/11/2019 16:14
אני מטופלת פוריות ומתחילה עוד מעט עבודה חדשה ,
במידה ואני נקלטת להיריון
וממשיכה לעבוד במקום עבודה החדשה
האם מגיע לי חופשת לידה בתשלום
או שלא ??
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם