תזונת תינוקות

מערכת קרוסלה
פורטל קרוסלה - הריון לידה תינוקות. הפורטל שילווה אתכם מרגע תכנון ההריון, במשך 40 שבועות הריון עד הלידה ולאחריה. ליצירת קשר, http://www.karusela.co.il/contact [לפירוט המלא]

1. תזונת תינוקות
26/10/2009 19:55
שלום

עידו בן שנה ושלושה חודשים אובחן כרגיש לחלב על כן הוא ניזון מתחליף מזון שנקרא נוטרא מיגן.
הוא מקבל פעמיים ביום בקבוק בוקר וערב, כמו כן פירות בשר תפוא ביצה ולחם וכמובן ירקות כמו עגבניה ומלפפון.

שאלתי היא במה עוד אוכל להעשיר את מזונו למשל אחר הצהריים בסביבות ארבע מה אפשר להציע לו?

ניסיתי פרוסה עם אבוקדו, דבש, טחינה והוא לא מוכן אפילו לגלידה צמחית שקנינו לו.

מה בנוגע לפתי בר כי בבישקוטים יש מרכיב חלבי.

שאלה נוספת היא כמה אמור לאכול תינוק בגיל הזה ששוקל בסביבות 12 ק"ג? מה הם סדרי הגודל של הארוחות שלו וכמה הוא אמור לקבל בבקבוק?

תודה
מאת: fr_sarit
2. תשובה
01/11/2009 16:26
הי,

לא רשמת את המשקל והגובה של עידו. חשוב לעקוב אחר העקומות ולראות אם עולה יפה במשקל וגובה.
במידה ושומר על העקומות זה אומר כי הוא אוכל מספיק במהלך היום.
קשה לי להגיד בדיוק כמויות רצויות כי זה מאוד משתנה מילד לילד ולכן יש להסתכל ולעקוב אחר העקומות.
בנוגע לארוחת 4- המשיכי להציע לו מהמזונות שציינת. לעיתים לוקח זמן עד שילד מתרגל למרקם וטעם חדשים אך אל תתייאשי והמשיכי להציע, במסגרת ארוחות משותפות, כך שיראה גם אתכם אוכלים את האוכל שחדש לו.
במידה ולא אלרגי גם לסויה את יכולה לתת לו אחה"צ גם מעדן סויה או פרוסה עם ממרח חומוס/ שקדיה/ סילאן /ביצה, את יכולה לתת מנה של פירות או קורנפלקס טבול בקצת מיץ או מים,בנוסף למה שציינת.
בכל מקרה, אני ממליצה לך להתייעץ עם דיאטנית ילדים בקופ"ח על מנת שתוודא כי צורך מספיק סידן בתפריט.
בהצלחה!
בברכה,
מיכל אלומות יהושע
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB