מעבר מאוכל טחון לרגיל

מערכת קרוסלה
פורטל קרוסלה - הריון לידה תינוקות. הפורטל שילווה אתכם מרגע תכנון ההריון, במשך 40 שבועות הריון עד הלידה ולאחריה. ליצירת קשר, http://www.karusela.co.il/contact [לפירוט המלא]

1. מעבר מאוכל טחון לרגיל
16/11/2009 13:52
צהריים טובים,
אשמח לעזרה מכל מי שניתן. אז ככה, הבת שלי בת שנה ועד לפני שבוע הייתה אלרגית לחלב והיה אסור לי לתת לה בהנחיית הרופאה גם ביצים, חומוס, טחינה, בוטנים וכו'. לפני כשבוע עשינו לה בדיקות והאלרגיה לחלב עברה לה והיא נשארה אלרגית לביצים בלבד (בתקווה שגם זה יעבור, עוד חצי שנה יש לנו טסטים)- בגלל האיסור עד עכשיו של המוצרים האלו לא נתתי לה כמעט אוכל אצבעות כי לא היה לי לדוגמה מה למרוח לה על הלחם- הכול כמעט היה אסור ואפילו האצבעות של מטרנה- העוגיות האלו- יש בהן אבקת חלב רזה. כיום היא אוכלת בבוקר בקבוק, אח"כ פירות, אח"כ מרק טחון עם כל הירקות (טחון גס), אחה"צ סנביץ שאני חותכת חתיכות קטנות ונותנת לה ובלילה שוב בקבוק. הבעיה היא שהיא לא התנסתה באוכל רגיל ולבשבוע האחרון אני מנסה לתת לה ולפעמים היא לא כ"כ יודעת מה לעשות עם זה בפה- לפעמים שומרת את זה בחך, לפעמים נחנקת- אני נותנת לה בין לבין הרבה מים אז יוצא שהיא בולעת אבל היא לא ממש יודעת ללעוס ולבלוע. בסוף שבוע האחרון הכנתי לה קציצות עוף רכות רכות (ללא ביצה) עם תפוח אדמה רך והיה ממש קשה לתת לה לאכול את זה- זה לקח לי חצי שעה וכל הזמן בדקתי שהיא בלעה- ונתתי לה עוד מים ועוד מים. איך מלמדים את הילדה ללעוס ולבלוע? אני רוצה להפסיק את הטחון... ולהתחיל לתת לה ארוחות צהריים לא טחונות וגם שתלמד לאכול לבד...
אשמח לעזרה... וסליחה על אורך ההודעה כי אני בלחץ- כל הזמן שומעת - "מה? הבת שלך עוד אוכלת טחון"- אז נכון שלכל ילד ההתפתחות שלו אבל זה קצת מפריע לי... ודרך אגב, מבחינה מוטורית היא מפותחת מאוד אבל מבחינת האוכל לא.

תודה : )
מאת: אורח/ת
2. תשובה
19/11/2009 14:14
הי,
אני ממליצה לפנות למרפאה בעיסוק לשם הערכה ועזרה, בנוסף, אני ממליצה לפנות לדיאטנית ילדים בקופ"ח שלכם ע"מ שתעריך כמויות אוכל וכן תמליץ על תוספות/העשרות במידת הצורך. (לא רשמת משקל וגובה)
בהצלחה!
בברכה,
מיכל אלומות יהושע
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB