שתיית מים מרובה

מערכת קרוסלה
פורטל קרוסלה - הריון לידה תינוקות. הפורטל שילווה אתכם מרגע תכנון ההריון, במשך 40 שבועות הריון עד הלידה ולאחריה. ליצירת קשר, http://www.karusela.co.il/contact [לפירוט המלא]

1. שתיית מים מרובה
23/11/2009 11:02
היי,
בני בן ה-2.2 שותה המון מים מאז שהתחיל לאכול מוצק, ככל שהוא גדל כמות המים שהוא שותה גדלה גם כן. בתקופה האחרונה הוא שותה בסביבות 1.5 ליטר (וישנם ימים שאף יותר) ליום. אני יודעת ששתיית מים מרובה אצל מבוגרים יכולה להוביל לשינוי איזון המלחים בגוף, האם הכמות סבירה לגילו ?

יש לציין שהבקבוק עם המים מאד מרגיעים אותו והוא שותה לא רק כי הוא צמא אלא גם לצורך הרגעה.

תודה מראש
מאיה
מאת: אורח/ת
2. תשובה
23/11/2009 13:29
הי,

לא רשמת מה משקלו. כמות מים מומלצת מחושבת לפי המשקל- 100 מ"ל נוזלים לכל 1 ק"ג עד 10 ק"ג ראשונים וב-10 ק"ג אח"כ 50 מ"ל לכל 1 ק"ג .
למשל - אם שוקל 15 ק"ג אזי הוא צריך לקבל כ- 1250 מ"ל נוזלים.
לדעתי הוא שותה יותר מדי ויש צורך ךהוריד כמויות מכיוון שהוא מקבל נוזלים גם מתמ"ל, אם שותה, מרק ועוד.
בברכה,
בברכה,
מיכל אלומות יהושע
3. שתיית מים מרובה
30/11/2009 16:11
שלום לך, סביר להניח שהכל תקין, אך אם אכן מדובר בצמא מוגבר, השתנה מרובה ממליצה לך לפנות לרופא על מנת לשלול חלילה סוכרת.
בברכה,
עדי גודל סולומון, דיאטנית קלינית
0545588694
4. בן 10 חודשים שותה המון מים
02/12/2009 11:47
שלום לכן,
בני בן 10 חודשים שותה המון מים. אמנם גם אני ובעלי אנשים שאוהבים לשתות מים אך הוא שותה בכל הזדמנות שיש לו. גם בלילה הוא מתעורר כמה פעמים ולא נרגע רק אחרי ששותה מים.
הוא שוקל בערך 8.5 קילו ושותה כ-500 מ"ל לא כולל תחליפי חלב (אוכל 3 ארוחות של תחליפים ביום -180 מ"ל לא כולל מוצקים)
האם כדאי לעשות לו בדיקות או שמדובר בילד שאוהב לשתות.
עוד דבר קטן- הוא אלרגי לחלב ולכן מקבל תחליף חלב צימחי (שמעתי שזה מצמיא אז אולי יש קשר)
תודה
טל
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB