עזרה חיצונית או התפתחות מאוחרת?

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. עזרה חיצונית או התפתחות מאוחרת?
18/06/2011 20:53
בתי בת שבעה וחצי חודשים ואינה מתהפכת מהגב לבטן. כנראה אחת הסיבות היא שהיא לא אוהבת להיות על הבטן. מהבטן לגב היא התהפכה בעבר רק לצד ימין והיום רק לצד שמאל.
בנוסף, כשהיא נמצאת על הבטן הידיים שלה תמיד ישרות והיא נשענת על כף היד והיא לא מנסה לשחק עם משחקים שמונחים לפניה.
היא זוחלת קצת אחורה אבל לא קדימה.
האם היא צריכה עזרה חיצונית או שהיא פשוט מתפתחת מאוחר?
מאת: אורח/ת
2. התהפכות מהגב לבטן
21/06/2011 10:46
שלום לך,
קשה לי לומר מבלי לראות את הקטנה ובכל זאת אני חושבת שכדאי לקבל הדרכה לתירגול כדי להקל עליה את השכיבה על הבטן (את אומרת שהיא לא אוהבת ואני מסיקה שהיא לא לאורך זמן על הבטן)
אפשר ללמד אותה להשתמש נכון בגב כדי לזקוף אותו
ללמד אותה לדחוף טוב יותר את הרצפה בעזרת הידיים.

זחילה אחורה היא בד"כ תחילתה של זחילה. כשבתך תהיה על הגב ותרצה לזחול, תצטרך להתהפך על הבטן ולכן אני חושבת שזה הזמן הנכון לתרגל אותה לכך.

מקווה שעזרתי, אם בכל זאת תרצי תרגילים אשמח לתת לך אבל באמת שאין כמו הדרכה אישית כדי להשלים את הפער.

בהצלחה
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
3. תרגילים לחיזוק שרירי הידיים ולהתהפכות מהגב לבטן
23/06/2011 12:42
אני לא יודעת כמה זמן על הבטן זה נחשב מעט זמן. אבל אני שמה אותה כמה שיותר. שכשהיא בוכה אני מרימה אותה ואח"כ מחזירה אותה.
הייתי אצל הרופאה שלה והיא הפנתה אותנו למכון להתפתחות הילד רק שזה לוקח הרבה זמן. היא אמרה שהיא מאוד גמישה ולכן תתפתח יותר מאוחר וגם שהשרירים שלה בידיים רפויים.
אשמח לקבל תרגילים לחיזוק שרירי הידיים ולהתהפכות מהגב לבטן.
תודה
4. תגובה מאמא
23/06/2011 19:52
כאמא שעברה את המסלול הזה פעמיים אני יכולה לייעץ כן לפנות לקבל עזרה בפזיותרפיה גם אם זה לא דחוף זה מאוד עוזר ולא צריך לקחת כ"כ הרבה המתנה בגיל כזה אם יש הפנייה מרופא
5. תרגילים
26/06/2011 15:18
היי שוב,

נשמע שהיא יחסית הרבה על הבטן וזה מצויין. יכול להיות שהסיבה היא באמת גמישות יתר או חולשת שרירים בידיים,כמו שהרופאה אמרה,
את יכולה לבדוק גם לגבי פיזיותרפיה דרך הקופה שלך.

נתחיל ראשית בתרגילי חיזוק ידיים. הבאת ידיים אל צעצוע הוא חלק חשוב מאוד בדרך להתהפכות מגב לבטן. נסי כמה שיותר להפעיל את חגורת הכתפיים של בתך.
זה יכול להיות כשהיא עליך ומישהו ממולך מראה לה צעצוע מעניין והיא תושיט ידיה אליו,
זה יכול להיות על כדור פיזיו כשיש חפץ על הרצפה והיא תושיט ידיה אליו
ואם אין כדור פיזיו אז כשאת תומכת עם ידך בחזה שלה כשצעצוע מונח על הרצפה והיא צריכה להושיט ידיה אליו.
בכלל, מגעים עמוקים בידיים, שיתנו לה מודעות, זה דבר שאני תמיד ממליצה.

שנית, הרמת הרגליים למעלה היא שלב חשוב נוסף בהתהפכות מהגב אל הבטן.
האם בתך אוחזת מדי פעם ברגליים? בשכיבה על הגב, בסלקל, בטרמפולינה?
אם לא, נסי לשים גומית שיער או מדבקה על כף הרגל (משהו שימשוך את תשומת לבה)
החזיקי יד אחת ותני לה להסיר את המדבקה ביד השניה. זה מחזק את השרירים שצריך כדי להרים רגל לכיוון של היפוך מהגב אל הבטן.
חשוב גם בדרך להתהפכות שבתך מסוגלת לעבור עם היד את קו האמצע של הגוף כדי להגיע אל צעצוע.

עדכני אותי איך הולך וכשאלה יהיו נתחיל בתרגילי היפוך.

בהצלחה רבה
בברכה,
6. תגובה לתרגילים
27/06/2011 17:46
ראשית, אני רוצה להודות לך על התשובה המפורטת.
כשהיא על הבטן היא מושיטה את יד ימין לצעצועים ולא את יד שמאל (גם כשהצעצוע ליד יד שמאל היא עושה ממש חצי סיבוב עם יד ימין)
כשהיא עלי היא מושיטה את ידיה לצעצועים.
על הרמת הרגליים אני יודעת ועבדתי איתה על זה מזמן. היא מרימה אותן ואפילו תופסת ומכניסה את הבהונות לפה.
וכל זה עדיין לא עוזר.
7. קצת תרגילים
27/06/2011 19:10
אוקיי,
תחזקי לה קצת את יד שמאל. כשהיא על הגב הושיטי לה חפץ ותפסי את יד ימין כדי שהיא תוכל להשתמש רק בה. שחקי איתה קצת גם שתעביר את ידיה מעבר לקו האמצע שלה (כלומר שימי צעצוע בצד ימין שלה וגרמי לה לתפוס אותו עם יד שמאל שלה). עסי לה את יד שמאל וגעי בה מגעים עמוקים, תזכירי לה שיש פה עוד יד...

במקביל, בשכיבה על הגב,החזיקי לה את רגל ימין והובילי אותה לשכיבה על צד שמאל. בידקי שהיד העליונה שלה יכולה להיות מונחת לפני הגוף ולא נשארת תלויה מאחור (יד ימין שלה) .
אם קשה לה תגרי אותה עם צעצוע או שתשכבי מולה ותובילי לה את היד.
אחרי שתלמד את זה גרי אותה עם צעצוע למעלה מעבר לראש וקצת הצידה (לשם היד שלה אמורה להגיע כדי להמשיך את ההיפוך) כך היא תקבל גירוי להמשיך את ההיפוך בעצמה.
כל זאת תעשי לשני הצדדים כמובן.
תרגיל נוסף הוא כשהיא על גבה תפסי לה בשוקיה (יד ימין שלך בשוק ימין שלה ויד שמאל שלך בשוק שמאל שלה) והובילי את הגוף פעם לימין ופעם לשמאל, מצד לצד, כמו חצי גלגול כזה. כך היא תכיר את התנועה שהגוף צריך לעשות.
אותו דבר כשת מחזיקה בידיה, כאשר הן הפעם עושות את התנועה
ואותו דבר כשהידיים שלה מחוברות לרגליה (יד ימין שלך תופסת ביד ימין שלה כשהיא מחוברת עם רגל ימין שלה ואותו דבר עם שמאל)

בואי נתחיל באלה, עדכני אותי
בהצלחה
בברכה,
8. מודאגת
07/07/2011 0:55
היי,
מצטערת שלקח לי הרבה זמן להגיב. הסיבה היא שעברנו דירה.
תודה רבה על העצות. אני מנסה ליישם אותן.
אני תופסת לה את יד ימין כדי שתפעיל את שמאל אבל היא מתעצבנת. למרות שאני חושבת שז קצת עוזר כי היא מפעילה את שמאל קצת יותר.
אני שמה לה צעצוע מעבר לראש ואני רואה שהיא מסתובבת על הצד לכיוון הצעצוע. היד מושטת כדי לגעת בו אבל הרגליים נשארות מאחור וכנראה גורמות לה לא להתהפך על הבטן. אני מנסה במשך תקופה ארוכה לעשות לה תרגילים ולסובב את הרגליים כל פעם חצי סיבוב וזה לא עוזר.
מה עושים?
היום ראיתי תינוק בגילה כבר ממש זוחל מהר. חייבת לציין שזה מפריע לי שהיא לא. היא בת 8 חודשים
9. התאמת טיפול פרטני
09/07/2011 12:58
בוקר טוב.
כפי שאמרתי בתגובתי הראשונה אליך, מאחר ולא ראיתי את בתך, קשה לי לדעת מה הנקודות החלשות ומה בעיקר צריך לחזק. אני מבינה שהתרגילים כן עוזרים לה אבל אין שיפור ניכר ואולי כן צריך עזרה חיצונית.
תבררי לגבי פיזיוטרפיה דרך הקופה, אם תרצי באופן פרטי, מטפלת בשיטת ורדי בה אני עוסקת, אתן לך טלפון לפי מקום מגורייך.
יראו את הקטנה, יעבדו בדיוק על מה שצריך לחזק ואני מאמינה שתראי שיפור ניכר ובמעט זמן, היא תהיה מרוצה שהיא יכולה לנוע עם גופה ואת לא תהיי מודאגת...
בהצלחה
בברכה,
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...