עיכוב התפתחותי בהליכה

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. עיכוב התפתחותי בהליכה
21/03/2012 12:45
שלום רב,
בתי בת שנה ו 9 חודשים ועדיין לא הולכת בעצמה.
היא הולכת מסביב לרהיטים ועושה מעבירים מצויינים וכן הולכת כשמושיטים לה יד
היא אובחנה כבעלת גמישות יתר ובגיל שנה ו 4 חודשים התחלנו בטיפולי פיזיותרפיה על בסיס שבועי, ואת מה שמלמדת הפיזיותרפיסטית מיישמים באופן יומיומי בבית.
זה כבר 5 חודשים שאנו בפיזיותרפיה ויש שיפורים בכל מיני מישורים (למשל יכולת ישיבה עצמאית, קימה מישיבה לעמידה, מעברים ועוד) אולם היא עדיין לא הולכת בעצמה ואני כבר ממש מודאגת.
לפני כחודש היינו אצל נוירולוג התפתחותי שאמר שהכל יהיה בסדר והיא תלך אוטוטו.
יש לציין שמבחינת מוטוריקה עדינה, קוגניציה ושפה היא מפותחת לגילה.
מה לדעתך עליי לעשות?
תודה רבה,
אמא
מאת: אורח/ת
2. מעמידה להליכה
21/03/2012 14:48
היי אמא,

אני מבינה שאתם עדיין נמצאים במעקב ובקשר עם הפיזיותרפיסט/ית שלכם וזה מעולה.

הנה כמה תרגילים שאת יכולה לעשות איתה בבית:

-תני לה לנסות לעבור מרהיט לרהיט, כאשר הם קרובים זה לזה אבל לא צמודים, ע"מ לאפשר לה לנסות לבצע צעד קטן ללא תמיכה.

-נסי לעודד אותה לעמוד בתמיכת קיר או לשחק במגנטים שעל המקרר (משטח ישר)

-ממצב ישיבה על מדרגה או משהו שידמה מדרגה תני לה ידיים ועודי אותה לקום בעזרתך לעמידה.

-כשאת מוליכה אותה (אם היא אוהבת) הנמיכי את היד התומכת על מנת לתת לה לשאת יותר משקל על רגליה.

- וזה רק במידה והיא מוכנה לעמוד נתמכת בגבה אל הקיר שבי מולה מרחק צעד או שניים ועודדי אותה לנסות לצעוד אלייך.
במידה והיא חוששת או יורדת מיד לזחילה עזבי את התרגיל הזה כי היא עדיין לא בשלה עבורו.

אשמח לשמוע איך הולך עם התרגילים והאם הם קלים עבורה או קשים וכך אפשר יהיה פחות או יותר להבין איפה אתם נמצאים.

בהצלחה
קרן
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.