התהפכות על הבטן

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. התהפכות על הבטן
11/07/2012 11:33
שלום,

בתי בת 3 וחצי חודשים התחילה להתהפך מהגב על הבטן, הבעיה היא שכל התהפכות מלווה בבכי , נתקעת לה היד אז אני מרימה לה את האגן והיא מוציאה לבד, השאלה שלי האם זה תקין שהיא בוכה, יש משהו שאני יכולה לעשות כדי לגרום לה להרגיש יותר בטוח בהתהפכות הזאת.
זה כאילו היא מתהפכת ומפחדת מזה, כשהיא בוכה ממש אני מחזירה אותה על הגב ואז היא שוב מתהפכת ובוכה וככה כל היום.

אשמח לעזרה תודה
מאת: אורח/ת
2. כשהיד תקועה מתחת לבטן
12/07/2012 13:18
היי,
יכול להיות שבתך מתוסכלת מכך שהיד תקועה לה והיא לא מצליחה להוציא אותה וכתוצאה מכך היא מרגישה באי נוחות.
אני מציעה שתעבדי איתה הרבה על הידיים כדי להעלות מודעות לאיזור.
מגעים עמוקים כמו מן מסאז' בידיים, אפשר לפני מקלחת, אפשר בכל החלפת טיטול, לשלב במהלך היום.
כשהיא מתהפכת על הבטן, אל תוציאי לה את היד, אלא פשוט תזכירי לי שהיא שם, בעזרת מברשת (אפילו מברשת שיניים) או עם ציפורנייך בעדינות, כמו מן דגדוג שיזכיר שהיד שם.
את תראי איך לאט לאט היא מוציאה אותה. אם היא לא מגיבה לזה, את יכולה לעזור לה ולהוציא את היד טיפה קדימה, כדי שהיא תמשיך ותעשה את זאת לבד. עד שלגמרי היא תעשה זאת לבד וזה לא ייקח הרבה זמן.
בהצלחה!
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
3. התהפכות על הבטן
16/07/2012 10:09
הי,

עכשיו היא כבר מצליחה להוציא לבד את היד צדקת זה באמת לא לוקח הרבה זמן, אבל היא עדיין ממש בוכה כשהיא מתהפכת האם זה תקין וקורה אצל תינוקות או שאני צריכה לחשוב שזה בגלל משהו אחר?
זה ממש בכי היסטרי של תסכול.,אני רוצה רק לדעת שזאת תופעה שעלולה לקרות כדי שאני לא אחפש סיבה אחרת.
תודה
4. בכי לאחר התהפכות על הבטן
16/07/2012 13:58
היי,

נורא קשה לי לענות מבלי לראות.

האם תמיד כשהיתה על הבטן בכתה וחשה באי נוחות או רק מאז ההתהפכות?

יכול להיות שהיא בוכה כיוון שרוצה לחזור להיות על הגב ועדיין לא יודעת איך לעשות זאת?

אמתין לתשובותייך ואולי אהיה חכמה יותר לענות.

יום טוב
בברכה,
5. תשובות
17/07/2012 16:12
הי,

תוטדה על התשובה.
כן תמיד כשהייתה על הבטן היא חשה אי נוחות ואחרי כמה דקות בכתה ממש.

היא לא יודעת לחזור להיות על הגב.
6. אי נוחות על הבטן
18/07/2012 15:52
היי,

אני משערת, מבלי לראות שהיא רוצה לחזור להיות על הגב, המקום שמרגיש לה יותר בטוח כנראה והיא לא יודעת איך. כמובן שזה יבוא בהמשך.
את יכולה להראות לה/ ללמד אותה את הדרך להיפוך מהבטן לגב.

בנוסף -אם כשהיא על הבטן היא עושה תנוחת אווירון (ידיים ורגליים מונפות באויר) תעשי לה הרבה מגעים מאחור. כמו מעיין מסאז' בגב, גירודים. שתקבל תחושה חזקה אחורנית.
ואחרונים- הרבה הקפצות אגן - כשהיא על הגב הרימי את רגילה והקפיצי את האגן להתעגלות הגב. וקצת שחרור חזה - 2 ידייך על החזה מושכות לכיוון מטה. כל אלה יכולים קצת לשחרר את הגוף.

עדכני אותי איך הולכים כל אלה ונמשיך לפי זה.

בהצלחה
בברכה,
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...