זחילה נכונה

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. זחילה נכונה
23/12/2009 7:36
יש לי תאומים בני 8 חודשים.
הבת זוחלת מגיל 6 חודשים בערך זחילה יפה ותקינה.
הבן זוחל בצורה מוזרה: הוא שולח את הידיים קדימה אחת אחרי השנייה כמו בזחילה רגילה ותקינה אך את הרגליים הוא מקפיץ קדימה כמו קנגורו וכך בעצם הוא מתקדם בכל רחבי הבית.
הזחילה המצחיקה הזו נמשכת כבר חודשיים.
הוא התחיל להתהפך מהגב לבטן רק לאחרונה ומהבטן לגב כמעט ולא.
הוא גם יושב על הברכיים ואוחז בכיסא או בכל חפץ אחר ויודע לחזור מהמצב הזה למצב זחילה בצורה טובה.
מה אפשר לעשות כדי לתקן את הזחילה המוזרה הזו?
מאת: אורח/ת
2. זחילה
23/12/2009 13:21
שלום לך,
משאלתך אני מבינה שבנך זוחל על שש (כתבת שמגיע לזחילה בצורה טובה לאחר שעומד על ברכיו) אך מעדיף את זחילת הגחון.
אם אכן כך ובנך זוחל את 2 הזחילות, זה תקין לחלוטין.
כדי לעודד אותו שיזחל יותר על שש, קחי כדור גומי קוצים (יש בחנויות צעצועים ואפשר עד שאת מתארגנת על זה להשתמש בכדור אחר רך וגדול), הכניסי אותו לחולצתו, ומקמי אותו מעט נמוך מאזור החזה, כך שהוא יפריע לשכיבה על הבטן.
בצורה הזו, הניחי אותו על 6 ועודדי אותו באמצעות צעצוע קרוב (3-4 צעדי זחילה ממנו), להתקדם אליו בזחילת 6. אם מצליח, הרחיקי מעט את היעד.
הכדורים מעודדים את התינוק להשאר גבוה ולא לרדת חזרה לגחון.
נסי זאת כמה ימים ברציפות, התרגיל עובד מדהים!

אם כלל אינו זוחל על שש עדכני אותי ואתן תרגילים המתאימים לכך.

בהצלחה!
קרן נגר
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
3. בני זוחל על 6
23/12/2009 13:46
אך הזחילה אינה תקינה.
במקום להניח יד - רגל נגדית, יד - רגל נגדית הוא מניח יד, יד ואח"כ מקפיץ את שתי הרגליים יחדיו - ממש כמו קנגורו
4. זחילת צפרדע
23/12/2009 17:28
היי,
מאחר ולא ראיתי את בנך, קשה לדעת מה הסיבה שהוא זוחל כך ואם זהו שלב שלפני זחילת שש, אתן לך מספר תרגילים שאני ממליצה לך לתרגל כמה שאפשר בשבוע-שבועיים הקרובים:
1.הזחילי אותו באלכסון עולה (אפשר ליצור כזה בבית ע"י הנחה של מזרן על מזרן). מאמץ בעליה מעודד שימוש בברכיים.
2.הזחילי אותו על מזרן מנופח (לא עד הסוף), פוף רך או משטח כשלהו שאינו יציב.
3.דשא או שטיח אמבטיה קוצני- המגע של זה גורם לתינוקות רבים להישאר בעמידת 6 ולהתקדם כך.
4.צרי בסלון מכשולים מכריות, גלגלי ים, שמיכות וכו'. המאמץ לעבור מכשולים מעודד את אותם שרירים שבהם עושים שימוש בזחילת 6.
5.בשכיבה על הגב הניחי גומיה או מדבקה על כף רגל ימין. החזיקי את הרגל השניה ואת יד ימין לצידי הגוף. בצורה כזו את מעודדת להרים רגל ימין ולהושיט אליה את יד שמאל. זהו תרגיל מעולה לתכנון של פעילות אלכסונים ולחיזוק שרירי בטן אלכסוניים.

- כשהוא כבר מתחיל להראות מוכן לזחילת שש, נסי את התרגיל עם הכדור שנתתי לך בתשובתי הקודמת.

השתמשי במרחקים קצרים. תינוקות רבים זוחלים על 6 כל עוד המרחק קצר. במרחקים ארוכים יותר הם יורדים לגחון. הציגי לו משהו קרוב וכאשר הוא מתקרב אליו בזחילת 6 הרחיקי אותו מעט והמשיכי כך למרחקים עולים.

בהצלחה!
אשמח אם תעדכני אותי בשינוי...
קרן
בברכה,
5. אין לו בעיה
23/12/2009 19:48
עם הברכיים או עמידת 6.
הוא כל הזמן בעמידת 6, לא זוחל גחון בכלל ולכן התרגיל עם הדשא או הכדור מיותר.
הוא פשוט לא עושה את התנועה של הזחילה הנכונה יד ורגל נגדית אלא מקפיץ את הטוסיק וכך מתקדם (ויש לציין שהוא מתקדם במהירות רבה).
6. זחילה נכונה - יד ורגל נגדית
24/12/2009 12:58
שוב שלום,
אני מבינה שאין קושי בעמידת שש
התרגילים שנתתי לך הם רעיונות לעידוד יצירת הפרדות תנועה שיובילו לזחילה נכונה של יד ורגל נגדית
טיפוס על מכשולים ומדרגות בזחילה וזחילה על משטח כריות או פופים
שני אילו מחייבים חיפוש דרך אחרת להתנועע מלבד הקפיצות שהוא עושה בנוסף, התרגיל בשכיבה על הגב כפי שציינתי בתשובתי הקודמת
הוא תרגיל מעולה לתכנון של פעילות אלכסונים ולחיזוק שרירים אלכסוניים בבטן - מה שיוביל את בנך לזחילת שש.
כמובן שצריך לחזור על התרגיל עם האלכסון השני.
התרגיל עם הדשא בהחלט יעזור לו להתקדם מעבר לעמידה במקום על שש.

התרגילים עובדים ומקדמים לזחילה נכונה,
אשמח לעדכונך בעניין.
בהצלחה.

יום טוב
קרן
בברכה,
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *