התפתחות בגיל שנתיים

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. התפתחות בגיל שנתיים
27/01/2010 12:38
היי, האם יש "קווים מנחים" לבדיקת התפתחות בגיל שנתיים. האם אמור לדעת לצייר ? להחזיק צבע? איך?
אולי השאלה נשמעת טפשית אבל אני רוצה לוודא שאין עיכוב התפתחותי.
תודה מראש.
מאת: אורח/ת
2. מוטוריקה עדינה בגיל שנתיים עד שלוש
28/01/2010 9:33
בוקר טוב,
ראשית אזכיר כי קצב ההתפתחות שונה מתינוק לתינוק ומושפע מאוד מגורמים שונים (אופי, סביבה).

להלן קוים מנחים להתפתחות מוטורית אליה התייחסת בשאלתך במהלך גיל שנתיים ולקראת גיל 3.
בגיל זה הפעוט מתחיל לייצב את אחיזתו הגסה בעיפרון, הוא משרבט קווים ועיגולים, הוא בונה מגדל בן 6 קוביות או יותר, פותח אריזות מניר, משחיל חרוזים גדולים לחוט, מעלעל בספר, מזהה ומצביע על פרטים קטנים מאוד בספרים כמו פרחים קטנים ופרפרים, משלים פזל תמונה פשוט עם מספר חלקים משתלבים.

לקראת גיל 3 הוא מתחיל להחזיק עפרון בעזרת אגודל ושתי אצבעות (אחיזת חצובה). צובע נקודות, קוים וצורות, הוא מסוגל להניע כל אצבע בנפרד, מחקה עיגולים וקווים מאונכים, צובע בצבעים ובמכחול ומשחק בצעצועים קטנטנים תחת השגחה.

לפני שאתם מבקשים מהפעוט לצייר עם עיפרון, תנו לו לתרגל ציור באמצעות צבעים; זוהי דרך טובה לחזק את שרירי היד ולתרגל אחיזה טובה. בהמשך אפשר לבקש ממנו לצייר עם עפרון.

בהצלחה!
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...