תינוקת כבת 5 שבועות

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. תינוקת כבת 5 שבועות
02/06/2013 21:36
שלום,
שמי רוני אני אמא לילד בן שנתיים ותינוקת כבת 5 שבועות. בני הגדול היה מה שנקרא תינוק מלאך מיום היוולדו. הכל זרם בקלות, נרדם לבד מההתחלה, ישן לילות שלמים ולא סבל מגזים. בתי החדשה מתנהגת לגמרי אחרת. מהיום הראשון שחזרנו הביתה היא לא הפסיקה לבכות, צרחות היסטריות במיוחס שמפשיטים אותה, מקלחים אותה. היום המצב השתפר היא לא בוכה באמבטיה עצמה אבל כל הטקס לפני ואחרי שמפשיטים אותה ומלבישים אותה מלווה בצרחות. מעבר לכך השינה שלה שטחית מאוד. היא אינה מסוגלת להירדם לבד ולעיתים גם לא על הידיים. היא מבלה הרבה על הנדנדה החשמלית ולעיתים מעבירה שם לילות כי רק שם היא ישנה חזק יותר. היא לא קמה הרבה בלילה כבר אבל כאשר היא קמה זה סיפור להרדים אותה ורק הנדנדה החשמלית מצליחה להחזיר לה את השינה. כאשר היא בעגלה או בעריסה היא ישנה רק על הבטן אך כשהיא מתעוררת היא בוכה ומרימה את ראשה בהיסטריה ולא מסוגלת להרגיש או להרדם שוב. היא סופר רגישה, נאמר אם היא ישנה בעגלה ונכנסים למקום סגור תוך כמה שניות הסנסטרים שלה יחושו בשינוי והיא תתעורר. באופן כללי היא לעיתים בוכה בחי סיבה וקשה להרגיע אותה. חשוב לי לציין שהנקתי עד לפני כמה ימים כי בסוף נשברתי מכיוון שהוא בוכה הרבה והייתי חייבת לשלול רעב. מאז שעברתי לפורמולה לאט לאט היא נכנסת לשיגרה אבל עדיין כל יום שונה מקודמיהו. יש ימים שהיא ישנה הרבה במהלך היום אבל רק על הנדנדה, פעם אחת שהיינו בפארק היא נרדמה לשעתיים בעגלה אבל אם היא לא על הנדנדה נדיר שהיא ישנה מעל 45 דק, אפילו פחות. אני די מוטרדת והמחשבות שלי נודדות למקומות לא טובים בדאגה שאולי משהו לא תקין אצלה. שהיא מתחילה לבכות נגיד בלי סיבה מובנת גם לא מוצץ מרגיע אותה למרות שהיא לוקחת מוצץ ורק אחרי שמוציאים אותה 'מההיסטריה׳ היא נרגעת על הידיים. יש לה גם את אפקט המורו וכפות הידיים שלה שהיא אוכלת מאוגרפות. האם יש בעיה?
מאת: אורח/ת
2. תינוקות שונים
03/06/2013 9:00
היי אמא יקרה,

תינוקות שונים מאוד אחד מהשני , אני יכולה להבין את החשש שלך כשאת משווה לבנך ה"מלאך". יחד עם זאת, תינוקות כמו בתך קיימים ולא מעט, אלה תינוקות רגישים יותר, ההריון אולי היה שונה, הלידה אולי היתה שונה והמשפחה שהיא נולדה לתוכה היא שונה...

אני מרגישה שאת מוטרדת, קשה לי מאוד לומר אם יש סיבה מאחר ולא ראיתי את בתך. מדברייך נשמע שהיא תינוקת רגישה שצריכה יותר את אמא :)
אני ממליצה בחום על טיפול בקרניו סקראל לתינוקות (תקראי על זה קצת באינטרנט), זה יכול מאוד מאוד לעזור לה ולך.

http://www.halavm.co.il/Default.asp?sType=0&PageId=54649

לגבי הרפלקס מורו - הוא קיים מרגע הלידה ונמשך פלוס מינוס עד גיל 4 חודשים אז אין מה לדאוג. הידיים הקפוצות - תעזרי לה בכך שתעסי אותן קצת, תפתחי אותן, המון מגע בפנים היד, יעלה את המודעות הידיים וישחרר אותן.

עדכני אותי :)
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
3. אני חושדת שמדובר ב׳ ריפלוקס סמוי
23/06/2013 7:58
שלום קרן,
אני חושדת שמדובר בריפלוקס סמוי, היא אומנם לא פולטת בקשת
אבל היא פלטנית. לעיתים ההאכלות מהבקבוק היא תזזיתית מזיזה את הראש מצד לצד או אחורה ומקשיבה את הגוף. היא בוכה אחרי גרעפס ובועטת ברגליה. חשוב לציין שלמרות הכל היא מסיימת בקבוק של 120 וזה לא קורה כל ההאכלה. שיניתי פורמולה אבל זה לא נפתר. יש מצב שזו הסיבה שקשה לה להשאר במאוזן, לשכב בעריסה בלילה לשכב רגועה בעגלה? היא ישנה על הנדנדה החשמלית ורק שם מצליחה לישון ברציפות כמה שעות
אני שוקלת את הטיפול בקרניו סקראל אבל קצת חוששת, האם זה יכול להפר משהו ולשנות את הנוזלים סביב המוח ועמוד השדרה? האם זה בטוח? האם זו שיטה שהוכחה מחקרית?
תודה
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד