זחילה

שמי קרן נגר. אני מאבחנת ומטפלת מוסמכת בלקויות למידה, התפתחות ותפקוד בשיטת ורדי. מתמחה בליווי שלבי ההתפתחות ועיכוב התפתחותי בתינוקות ובקשיי תפקוד של ילדים ונוער. אני מטפלת בתינוקות, ילדים ונוער, הן בחינוך הרגיל והן בחינ... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: התפתחות תינוקות

1. זחילה
26/03/2010 20:13
שלום,
בני, בן שמונה חודשים ושבוע, זוחל אחורה מזה חודשיים וחצי, אך אינו זוחל קדימה.
אני מנסה לגרות אותו עם צעצועים, אך זה לא ממש עוזר.
מה ניתן לעשות כדי לעודד זחילה קדימה? האם מדובר בעיכוב בהתפתחות?
תודה,
נעמה
מאת: אורח/ת
2. תרגילים לעידוד זחילה קדימה
09/04/2010 14:59
היי נעמה,

אני ממש מתנצלת על התשובה המאוחרת, בעיות במחשב שגרמו לי לראות את שאלתך רק היום.
כעת, לענייננו -
תינוקות רבים שמנסים ללמוד לזחול מוצאים עצמם זוחלים לאחור במקום לזחול לפנים.
זהו שלב התפתחותי בדרך אל הזחילה, שנובע מהעובדה שהרגליים עדיין לא יודעות לדחוף את הגוף לפנים ואינן מתואמות עם עבודת הידיים. כתוצאה מכך התינוק משתמש יותר בידייו והגוף נדחף לאחור.

נותנת לך כמה תרגילים שילמדו את הרגליים כיצד לדחוף את הגוף קדימה.

1.גלגול על גליל מתנפח כך שהרגליים נוגעות בכל פעם ברצפה ומתחילות לסייע לדחוף אותה.
2.השכיבי את התינוק על הירך שלך כך שרגליו וידיו נוגעות ברצפה והבטן מונחת על הירך.
במצב זה תני לתינוק לדחוף את הרצפה בעזרת הרגליים על מנת להתקדם קדימה אל צעצוע שתניחי לו בקרבת מקום (לא רחוק מידיי).
3.בשכיבה על הגב כופפי את הברכיים של התינוק , מצמידים אותן ונותנים לתינוק לדחוף וליישר אותן בחזרה תוך אחיזה בשוקי התינוק.
תרגיל זה מחזק את שרירי הרגליים המשמשים לדחיפת הגוף קדימה.
4.צרי מדרון קשיח עם הספה או עם כריות המתאימות לייצר מעיין "מגלשה", שימי את בנך על הבטן הניחי צעצוע מעניין לפנים ומישכי אותו מהאגן אחורה כך שיעלה על הידיים

אם בזמן שלא עניתי בנך שינה זחילתו, עדכני אותי ואתן לך תרגילים מתאימים אם יש צורך.

שתהיה שבת שלום
קרן
בברכה,
מאבחנת ומטפלת מוסמכת בשיטת ורדי
אתר: http://www.kerennagar.co.il
נייד: 052-4020088
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.