האם להעיר משנת בוקר ושנת צהריים???

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

16. הרגלי שינה
11/09/2014 11:23
היי,

תראי, מבחינת כמות השעות המומלצת לגילה היא אמורה לישון 14-15 שעות ביממה. אם היא ישנה 12 בלילה ושעתיים ביום היא מגיעה לזה או קרוב לזה.
בעקרון, עדיף היה לנסות ולתת לה תנומה נוספת בבוקר (לרוב, אחה"צ אלה שעות קשות יותר כבר בגיל הזה).
כיון שזה מעט גבולי, הכי חשוב זה להסתכל עליה ולראות כיצד היא מתפקדת בזמן הערות. אם היא רגועה, חייכנית, חיונית, שמחה וכו.. אז סימן שזה מספיק לה. אם היא "נודניקית", בוכה הרבה, לא מצליחה להעסיק את עצמה או לחילופין פעלתנית מדי ולא רגועה, אז סימן שהיא עייפה וזקוקה לשנת הבוקר או הקדמה נוספת של הלילה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
17. נסיגה משמעותית
19/10/2014 21:05
היי,
זאת שוב אני, מההודעות הקודמות. מאז שבתי נכנסה לגן היא נהייתה חולה הרבה. במשך חודש וחצי שכל פעם היא נדבקת בגן במשהו אחר. וירוס של שלשולים והקאות, חום, צינון, נוזלים באוזניים, שיעול , שיניים חום ועוד. ככה שכל החודש האחרון היא דרשה יותר תשומת לב ופינוק, חום ומגע.
זה שיבש לחלוטין את כל שגרת ההירדמות בערב.
אם לפני כן היא סוף סוף התרגלה להירדם במיטה עם ליטוף עכשיו אין סיכוי.
מרבית הלילות בחודש שהייתה חולה היא נרדמה במיטה שלנו וישנה איתנו לפחות חצי לילה.
בנוסף היא התחילה ללכת, ממש כבר הולכת, כך שעכשיו שאני מנסה שוב להרדים אותה במיטה שלה ולחזור לשגרה היא ישר נעמדת, הולכת במיטה, מקשקשת לעצמה הרבה. אני יוצאת מהחדר ואחרי כמה דקות היא בוכה. אני נכנסת ומרגיעה ויוצאת שוב אבל היא פשוט מסרבת לישון.
היא עומדת במיטה, מקשקשת או בשקט. שאני משכיבה אותה היא מחייכת וצוחקת, שאני יוצאת היא בוכה. אני כבר מותשת מנסה לא להתייאש אבל כבר לא יודעת מה לעשות. איך להחזיר אותה לשגרה. ללמד אותה להירדם לבד.
זקוקה לעצתך.
תודה
מאת: אורח/ת
18. נסיגה משמעותית
20/10/2014 15:08
היי,

ממה שאת מתארת נשמע שאת עושה נכון ולכן חסר לי מידע. הדרך היא לחזור לאותן הרדמות כפי שעשית לפני המחלה גם אם זה לוקח בפעמים הראשונות יותר זמן, להיות מאוד ברורה שאין אפשרות להירדם במיטה שלך, יכול להיות שכן כדאי לחזור להרדמה בליטוף אבל אם את יוצאת מהחדר והיא מצליחה בסוף להירדם כשאת בחוץ אז זו הדרך- להיכנס רק כשיש בכי, להרגיע ולצאת מיד. אם אחרי 3-4 לילות אין שינוי, אז כנראה ישנם גורמי תלות נוספים או משהו לא מספיק עקבי שבתך חווה כמבלבל ואת זה לא אוכל לדעת ללא אבחון.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
19. תינוקות שלא יושנת
27/01/2015 11:01
שלום.התינוקת שלי בת 3.5 חודשים היא לא ישנה הרבה ביום לדומא בבוקר חצי שעה בצהריים לפעמים שעה או לפעמים בכלל לא בסביבות 6 היא רוצה לנמנם קצת והולכת לישון כל יום בשעה 12 או 1 בלילה זה ממש קשה אני לא מצליחה לישון עד שהיא הולכת לישון אני רוצה לדעת איך אפשר לשנות את זה זה יעזור לי מאוד.
וכאשר היא נרדמת היא נרדמת בתנועה על היידים שלי לא יכולה להרדם לבד במיטה.
האם יש אפשרות לשנות את זה ?
B
מאת: אורח/ת
20. תינוקות שלא יושנת
27/01/2015 12:46
היי,

בתך נמצאת במעגל של עייפות יתר. בעקבות העייפות הזו גם קשה לה להירדם וגם השינה שלה אינה איכותית וקצרה.
מומלץ לבנות לה סדר יום קבוע, לשים לב לסמני עייפות לעזור לה להוריד גירויים וכשהיא עייפה להתחיל בהרדמה גם אם היא תהיה ארוכה.
ככל שהיא תישן יותר ביום ותקדים את הלילה היא תישן יותר טוב גם בלילה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד