"שיבושי" שינה בגיל 11 חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. "שיבושי" שינה בגיל 11 חודשים
17/11/2013 11:17
שלום ותודה מראש על הייעוץ,

קצת רקע:

בני בן 11 חודשים, תינוק עירני סקרן ופעלתן מאוד. מעולם לא ישן הרבה במהלך היום. ממעט להראות סימני עייפות ו|"לכבות עצמו"...
כיום, נרדם עצמאית (בזכות ייעוץ שינה בגיל חצי שנה ועבודה קשה מאוד). בלילה ישן מ18/19 וקם בערך בשש.
ישן במהלך היום לפי חלונות השינה לגילו, שתי תנומות- כשעתיים-שעתיים וחצי בסה"כ ביום (כאשר תנומת הבוקר מאז ומעולם הייתה יותר ארוכה מתנומת הצהריים ).
נרדם לכל התנומות לאחר טקס שינה מסודר, הפחת הדרגתית של גירויים ופעילות רגועה לפני השינה.
עם מטפלת בבית.

אממה... בשבוע וחצי האחרון חלו שינויים:

1. "מושך" את שנת הבוקר. 3-3.5 שעות מהרגע שקם. ישן כשעה ורבע.
2. שנת הצהריים נרדם כעבור 4 שעות מהרגע שקם משנת הבוקר (כך כבר חודש), אך בשבוע וחצי האחרון- קם כעבור חצי שעה בלבד!!!
(חשבתי שסיימנו עם הסאגה של התנומות הקצרות). בנוסף, התנגד לשינה זו כמה פעמים בודדות. **חשוב לציין שאנחנו לא מרדימים שוב, גם כאשר קם עצבני כדי לא לייצר תלות.
3. התחיל להקיץ בחמש בבוקר (שוב, חשבנו שגם עם הסאגה הזו סיימנו). מרדימים כמו בתחילת הלילה, לפעמים מצליח למשוך עד 6.

קראתי קצת על שיבושי שינה בגיל 10-11 חודשים לקראת מעבר משתי תנומות לתנומה אחת. אני מרגישה שזה מוקדם מדי כי ללא שינה מספקת הוא מתלונן ומשפשף עיניים. מצד שני, הוא נוטה להקדים את גילו..קראתי גם שיש שממליצים לקצר את שנת הבוקר (אולי זה פיתרון, אבל זה לא ילד שישן הרבה גם ככה...)

אשמח מאוד לעזרתכן
מאת: אורח/ת
2. "שיבושי" שינה בגיל 11 חודשים
17/11/2013 14:18
היי,

ראשית, במידה ועברת תהליך עם יועצת שינה יכול להיות ששווה לך לחזור אליה ולשאול אותה. היא מכירה טוב יותר את ההיסטוריה ואולי תדע לענות לכם ספציפית יותר.
זה אמנם מעט מוקדם להורדת שנת הבוקר אבל לא מאוד מופרך. לרוב בגיל שנה-שנה וחודשיים זה הממוצע של הורדת שנת הבוקר ובנך לא מאוד רחוק מזה.
מה גם שהוא עדיין לא מוריד אותה אלא משנה את השעות שלה ולמעשה מתחיל תהליך טבעי של דחיית הבוקר והצהריים בדרך למטרה להוריד את שעת הבוקר.
במקביל ככל הנראה שנת הצהריים אינה מספיקה לו הוא מגיע עייף ללילה וזה מתקשר ליקיצה לפנות בוקר. יכול להיות שצריך להקדים לו את שעת השינה בתחילת הלילה.
מה חשוב עכשיו זה להמשיך ולעקוב אחר סמני העייפות שלו וללכת לפיהם. ולראות כיצד הוא מתפקד בזמן ערות: אם הוא חיוני, שמח ונינוח סימן שזה מספיק לו כרגע, ואם הוא עצבני, נודניק ומגלה סמני עייפות סימן שהוא זקוק לתנומה נוספת או הקדמת שנת הלילה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תינוקת בת 11 חודשים
08/03/2023 5:48
היי ,קצת רקע
תינוקת בת11 חודשים מעולם לא היו בעיות שינה אלה אם כן לא הרגישה טוב או הייתה איזה קפיצת גדילה קצרה שחלפה מאוד מהר

התינוקת רגילה לישון לילה שלם מ21:00-22:00 בלילה עד 8:30-9:00 בבוקר תמיד אלו היו השעות שלה אף על פי שזה מאוחר
תמיד הייתה נרדמת בשעות האלו ובמהלך היום יש לה שני תנומות שלרוב הן די ארוכות בין שעה לשעתיים ולפעמים גם יותר
מבחינת אוכל הייתה אוכלת בקבוקים של 180 תמל לפני השינה אך מאז שהוספנו מוצקים היא לא מסיימת את הבקבוק .
לאחרונה היא מתעוררת בלילה כל 20 דק
ולא ברורה לי הסיבה ,ניראה כאילו היא מתעוררת מהוצאת המוצץ אך בעבר כשהיא הייתה מוציאה הייתי מחזירה והיא הייתה חוזרת לשינה רגועה והיום זה כבר לא ככה היא קמה בהיסטריה ורק על ידי נדנוד על הידיים היא נירגעת .
הילדה מתפתחת מאוד יפה והתחילה לעמוד ומאז לא נרדמת עצמאית
אם יש קשר
מאת: אורח/ת
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB