שנת בוקר לבן שנה ו 4

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שנת בוקר לבן שנה ו 4
28/06/2014 7:18
עד לא מזמן הכל היה בסדר :), הבן שלי לוקח מוצץ עצמאית, נרדם במיטתו עצמאית, לא אוכל בלילה ולא נראה לי שהוא תלוי במשהו להרדמות.
מאז שהוא תינוק יש לו שעה באמצע הלילה(סביבות 3) שהוא מתעורר מדבר לעצמו בלי לקרוא לנו וחוזר לישון. בחודשים האחרונים משך הזמן התארך, זה יכול לקחת שעה עד שהוא נרדם. חברות אמרו לי שהגיע הזמן להוריד לו את שנת הבוקר (ישן שעה-שעתיים בבוקר ושעתיים בצהריים), ניסיתי למנוע ממנו שינה בבוקר אבל הוא ממש ממש עייף ובסוף יוצא שאני משכיבה אותו מאוחר יותר ושנת הצהריים מתחרבשת לו.
בנוסף אני לא יודעת אם זה קשור, אבל פעם הוא נהג להתעורר בסביבות 7 ובשבוע האחרון התחיל להתעורר סביבות 6. ממש אשמח לעזרה בעניין הזה.

דורית
מאת: אורח/ת
2. שנת בוקר לבן שנה ו 4
28/06/2014 12:15
היי דורית,

אם אכן אין לו שום גורם תלות והוא ישן עד עכשיו לילות שלמים אז באמת ייתכן ושנות היום כבר אינן נחוצות.
אפשר להוריד את זה בשתי צורות:
1. להוריד אותה מיד (כפי שעושים בגן..) אבל אז שנת הצהרים צריכה להיות יחסית מוקדמת.
2. בהדרגה. כל כמה ימים לדחות בעוד קצת את שנת הבוקר והצהריים עד שהבוקר כבר יהפוך להיות קרובות לצהריים והצהריים ידחה לאחה"צ ולמעשה ירד. כדי לא להגיע לעייפות יתר ההדרגה היא אטית בערך 15 דקות בכל כיומיים.

שתי האופציות טובות, עשי מה שנוח לך יותר.
יתכן וזו תהיה תקופה לא פשוטה כי אולי הוא יהיה עייף עד שיסתגל.

בהצלחה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. תודה רבה!!!!! (ל"ת)
29/06/2014 8:18
4. רק עוד שאלה
15/07/2014 9:10
התחלתי לעשות מה שאמרת ובימים האחרונים התחלתי לדחות לו את השינה ב 1/4 שעה, אבל עכשיו הוא מתעורר לי ב 5 ועד שאני מגיעה לשנת הבוקר הוא גמור. הוא ישן שעתיים ואז בצהריים הוא לא מצליח להרדם בשעה הקבועה ואז מגיע לשנת הלילה עייף מאוד.
השאלה היא האם בבוקר אני נותנת לו לישון עד כמה שהוא רוצה? חברות אמרו לי שצריך לתת לו גג שעה.
שוב תודה על ההתיחסות :)
5. אני לא יודעת מה אני עושה לא טוב
17/08/2014 15:34
לא מצליחה לדחות את שעת ההרדמה בבוקר למאוחר יותר מ 9:30, בהמלצת חברות קיצרתי לו את השינה ל1/2 שעה בבוקר, ובצהריים הוא מצליח לישון שעתיים. פרק הזמן שהוא ער בלילה עדיין ממש ארוך (שעה וחצי) ונראה לי שזה מקשה עליו לוותר על שנת הבוקר.
פעם הוא היה מקשקש ונרדם והיום הוא מתבכיין, ואני ניגשת אליו כשכבר ממש בוכה מלטפת במיטה ויוצאת כעבור שניה כשנרגע (יוצא לי לגשת אליו 5-6 פעמים).
האם יכול להיות גורם נוסף שבגללו הוא מתעורר בשעה ספציפית בלילה??על סף ייאוש...
6. אני לא יודעת מה אני עושה לא טוב
17/08/2014 15:53
לגבי השאלה הראשונה, אני לא אוהבת להעיר ילד ישן אלא אם השינה מגיעה ל3 שעות רצוף. אפשר לתת לו לישון יותר משעה.

אם את לא מצליחה אחרי 9:30 אז תשאירי את זה כך, ככל הנראה הוא עדיין זקוק לשינה הזו ולא כדאי שיגיע לעייפות יתר.
אם הוא בוכה יותר מקודם אז אפילו הייתי מחזירה שלב אחד קדימה כי הוא כנראה עייף מידי.

לגבי אמצע הלילה, כנראה ישנה סיבה אחרת וזה לפעמים תלוי או בגורם תלות (משהו שאתם עושים לפני ההירדמות) או במשהו שקורה סביב השעות האלה כשהוא מתעורר וכו.. אין לי מספיק מידע על מנת לדעת בדיוק מהי הסיבה, את זה אוכל לדעת רק אחרי אבחון וליווי.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד