הילד יוצא ממיטת המעבר

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. הילד יוצא ממיטת המעבר
31/08/2014 12:09
שלום,
לפני יומיים העברנו את בני בן השנה וחצי למיטת מעבר.
עד עתה נרדם באופן עצמאי במיטתו ללא נוכחותי וישן לילות שלמים, אך מרגע המעבר הוא קם מהמיטה שלו ומגיע אלי לסלון, החזרתי אותו בשקט למיטה שלו והוא המשיך לקום והמשכתי להחזיר עד שבסוף נשארתי לשמור שלא יקום תוך שאני עומדת בפתח החדר ורק כשנרדם הלכתי. גם באמצע הלילה היה תסריט זהה...מה עושים? ואיך אני גורמת לו להבין שהוא לא יוצא מהמיטה?
תודה מראש על התשובה
מאת: אורח/ת
2. הילד יוצא ממיטת המעבר
31/08/2014 15:25
שלום רב,
זה מאוד טבעי שמיד כשהוא מגלה את האפשרות לצאת עצמאית מהמיטה הוא ינצל את זה ויצא ממנה, התגובה שלכם בפעמים הראשונות מאוד משפיעה על ההמשך. חשוב להעביר מסר מאוד ברור שהוא לא יוצא מהמיטה ואם הוא צריך אתכם שיקרא לכם (הוא עדיין לא מבין את זה מילולית אבל אפשר להתחיל לחזור על זה, עיקר ההבנה היא ע"י ההתנהגות שלכם). כשהוא יוצא מהמיטה המשיכו תמיד להחזיר אותו למיטה שלו כאשר מצד אחד אתם לא כועסים עליו ומצד שני לא משתפים פעולה למשחק וצחוק, היו מאוד עניינים. אמרו לו לחזור למיטה ולכו איתו חזרה למיטה- מה שהוא יודע לעשות לבד שיעשה בעצמו (למשל, שילך חזרה לחדר ולא על הידיים שלכם, אם הוא כבר יודע לעלות למיטה חזרה המתינו בצד רק לוודא שהכול בסדר), אל תייצרו רווח נוסף כמו עוד חיבוק/נשיקה וכו..
אם תהיו מאוד עניינים ועקביים אז גם אם בימים הראשונים הוא יצא המוןןן פעמים (המלצה שלי לא לספור :) ) זה אמור להיפסק ברגע שהוא יבין שלא יוצא מזה כלום (עניין של כמה ימים).
כיון שיש לו הרגלי שינה טובים והוא נרדם עצמאית וישן לילות שלמים חשוב מאוד לשמר את זה ולא להרגיל אותו להירדמות עם נוכחות שלכם.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד