שינוי בהרגלי השינה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שינוי בהרגלי השינה
15/10/2014 23:37
שלום וחג שמח,
בני בן 11 חודשים, מגיל חודש אנחנו עורכים טקס שינה קבוע (מקלחת אוכל ושינה) ולאחרונה גם הוספנו מוזיקת ערב נעימה.
התברכנו, וכמעט מיום לידתו הוא ישן לילות מלאים ומתעורר לפעמים כדי שנחזיר לו את המוצץ לפה, רצוי לציין שמגיל 4 חודשים בערך הוא נרדם במיטה שלו בעצמו ולפעמים בעזרתנו, אבל לא על הידיים.
מגיל 9 חודשים הצטרפנו לפעוטון ומאז הילד חולה כמעט כל שבוע וחצי,
האף סתום, דלקת אזניים קשה וכואבת, אדמדמת-אביבית ולפעמים סתם עולה החום מבלי שנראה סיבה.
החולי בזמן האחרון גרם לשינוי הרגלים מסיבי אצלו,
לא הלך לגן בצורה מסודרת וסדר היום השתבש,
עקב החולי והחולשה היה ישן הרבה יותר במהלך היום וגם כמובן "זכה" ליותר הרדמויות על הידיים בעקבות החולי וחוסר הידיעה שלנו אם בוכה כי כואב וסובל או כי סתם מתפנק...העדפנו לא לקחת ריזיקה ולכן "פינקנו" יותר מהרגיל.
כל זה גרם לכך שהוא התחיל להתעורר בלילה בסביבות 23-1 ולמרות שנראה גמור מעייפות - לא נרדם למשך 2-4 שעות ומגיעים הרבה למצב של ייאוש והכנסתו למיטה שלנו...

1. האם באמת היציאה משגרה גרמה לשינוי בהרגלי השינה?
2. מה ניתן לעשות ע"מ להחזיר אותו למצב בו הוא נרדם בעצמו וישן עד הבוקר?

תודה רבה,
לוטם.
מאת: אורח/ת
2. שינוי בהרגלי השינה
17/10/2014 13:12
היי לוטם,

לא היציאה מהשגרה אלא ההרדמות שהשתנו בעקבות היציאה. תינוק שיש לו הרגלי שינה טובים מומלץ להמשיך ולקיים לו את ההרדמות הללו גם אם הוא חולה. תמיד צריך לגשת ולתת את המענה לבכי ולהרגיע ולהרים על הידיים וכו.. אבל כשהוא רגוע להחזיר למיטה. אם יירדם פעם -פעמיים עליכם בזמן מחלה לא יקרה דבר, אבל כשזה מתחיל להיות הרבה פעמים וכמעט כל הזמן למעשה נוצרים הרגלים חדשים.
מה שכדאי עכשיו לעשות זה להתחיל ללמד אותו להירדם במיטה תחילה עם עזרה שלכם עד הירדמות (ליטוף/טפיחות וכו..) וכשזה ילך טוב יותר אז להמשיך וללמד אותו להירדם ללא מגע וללא נוכחות, לקחת בעצמו מוצץ וכו..
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. היי עינת,
17/10/2014 23:27
תודה רבה על המענה הזריז, אני מעריכה את זה מאד :)
בשני הלילות האחרונים הקפדנו לחזור ולתת לו להרדם בעצמו למרות שקצת בכה, והפלא ופלא - הילד התעורר פעם אחת לבקש מוצץ וז-ה-ו!!

נמשיך להקפיד על השגרה -
תודה רבה :)

לוטם.
מאת: אורח/ת
4. מעולה. כל הכבוד (ל"ת)
19/10/2014 12:34
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד