בת חצי שנה, וקשה מאוד להרדים מחוץ לבית

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. בת חצי שנה, וקשה מאוד להרדים מחוץ לבית
26/11/2014 9:12
ליועצות שלום,
בתי בת חצי שנה והיא נרדמת רק במיטה שלה, עם מוצץ וחיתול, אחרי ריטואל פחות או יותר קבוע, עם קצת עזרה של ששש וטפיחות. תמיד זה בחדר כמעט חשוך ודלת מוגפת. כשהייתה קטנה יותר, היה מאוד קשה לגמול אותה מהרדמות על הידים או על הציצי, וההצמדות האלה (חושך, שקט, לחישות, חיתול, מוצץ, המיטה שלה) עזרו לה להרגע ולישון. הבעיה מתחילה כשאנחנו רוצים כמשפחה (יש עוד ילד) לצאת ולא תמיד מצליחים להיות בבית בזמני השינה שלה. היא לא מוכנה לישון במקומות אחרים, בעגלה נרדמת רק אחרי סיבובים ארוכים וישנה רק בתנועה (אם נכנסים לבית שחיים בו, היא מיד מתעוררת). אפילו באוטו קשה לה להרדם, ואם כבר נרדמת, מתעוררת איך שעוצרים.
זה מאוד מגביל ומקשה עלינו את החיים כמשפחה.
יש משהו שאפשר לעשות כדי לעזור לה ולנו להיות יותר גמישים?
תודה!
מאת: אורח/ת
2. בת חצי שנה, וקשה מאוד להרדים מחוץ לבית
26/11/2014 11:56
היי,

יש תינוקות שמאוד רגישים לשינויים והיא כנראה כזו, יחד עם זאת היא אולי גם סקרנית לסביבה וקשה לה "לסגור" את הגירויים החיצוניים.
לפעמים הדבר היחיד שעוזר הוא להמשיך כרגיל ועם יותר ויותר חשיפה (וגם גיל) היא תתמודד יותר ויותר, ואפשר גם לעזור לה להוריד גירויים גם בחוץ.
במקביל, הייתי ממשיכה לעשות עוד עבודה קטנה בבית על מנת שתהיה עוד פחות רגישה לרעשים.. עכשיו אחרי שכבר יותר קל לה להירדם במיטה אז להתחיל מעט לפתוח את הדלת ובהדרגה להמשיך את הפעילות בבית כדי שתדע להירדם ולישון ב"רעש" רגיל של הבית וכך תהיה פחות רגישה לסביבה.

בהצלחה
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד