שנת צהריים בן שלוש

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. שנת צהריים בן שלוש
07/10/2015 21:04
שלום, בני בן שלוש ועבר לגן רשות בתחילת השנה. הגן מסתיים בשעה שתיים בצהריים. הוא מגיע מהגן לארוחת צהריים ולאחר מכן אני משכיבה אותו לישון. הוא נרדם בסביבות שלוש וישן שעתיים. זה גורר שעת השכבה בערב מאוחרת יחסית למה שהיינו רגילים ורוצים, בערך תשע בערב. ניסיתי לוותר על שנת הצהריים ולהשכיב מוקדם וזה לא מתאים, הוא ממש זקוק לשינה ואם לא ישן הוא עצבני מאוד. ניסיתי להעיר מוקדם וגם אז הוא עצבני מאוד. מסקנתי היא שהוא ממש זקוק לשינה הזו עדיין (תמיד אהב לישון יותר מהממוצע).
שאלתי עקרונית יותר מאשר מעשית: האם ניתן להתרגל למחסור בשינה?
אם נדלג על השנ״צ או נקצר כעבור זמן מה הוא יתרגל? ניסיתי למשך עשרה ימים לקצר ועשרה ימים לדלג ולא היה שיפור. הילד נשאר עצבני.
תודה!
מאת: אורח/ת
2. שנת צהריים בן שלוש
08/10/2015 14:53
היי,

אי אפשר להתרגל למחסור בשעות שינה.
גם מבוגרים שלא ישנים מספיק הם עייפים, ואחד הביטויים של עייפות היא עצבנות.
סביבות גיל 3.5 יש ילדים שכבר מספיק בשלים ולא זקוקים לשנת הצהריים, כל עוד הוא זקוק לה חבל לוותר עליה. ואם ההחלטה היא לקצר לו אותה אז לתת לו לישון לפחות שעה שלמה.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
3. עם זאת..
08/10/2015 14:59
מה שכן יכול להיות זה שבסופו של דבר הוא יצליח להתגבר על זה לא כי הוא התרגל לחוסר שעות שינה אלא כי הוא כבר יגדל ויצליח להיות ער יותר שעות (התהליך הטבעי שקורה בסביבות גיל 3.2 חודשים).
אז אפשרות נוספת היא להמשיך לוותר על השינה אבל זה יצריך שבינתיים הוא אולי יהיה עצבני אחה"צ וכמובן הקדמת שנת הלילה.
חשוב לשים לב גם לילד ולא לגרום לו להיות עייף מדי.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
4. תודה רבה
08/10/2015 15:27
עזרת לי להיות שלמה עם החלטתי!
מאת: אורח/ת
5. שמחה לשמוע :) (ל"ת)
08/10/2015 15:43
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד