עייפה ורצוצה

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. עייפה ורצוצה
28/04/2016 20:41
בני בן 3 וחצי חודשים מתעורר מזה כמה ימים המון פעמים בלילה (הלילה האחרון התעורר יותר מ12 פעמים)מגיל חודש וחצי ישן במיטה ונרדם עם טפיחות ולפעמים עצמאית. אבל בשבוע האחרון מתקשה להירדם ומתחיל להתעורר כשעה לאחר ההירדמות בכל פעם שהמוצץ יוצא הוא מתחיל לקטר ואז בוכה.מלבד זאת הייתה לו קפיצת גדילה לפני כמה ימים. כשמחזירים את המוצץ הוא נרדם לכמה דקות ואז שוב ושוב. בדרך כלל היה ישן רצוף מ7 בערב עד 2 בערך ורק אז היה מחיל להתעורר למוצץ/אוכל. היה אוכל נרדם לכשעה ואז מתעורר כמה פעמים למוצץ. ובדרך כלל די ערני כבר ב5 בבוקר ואני משאירה במיטה עד 6. הרבה מאוד פעמים מביאה אותו לצידי במיטה לפנות בוקר כשמתקשה להירדם שוב והעייפות כבר גוברת עלינו...
יש לציין שיש לנו טקס שינה קבוע שמתחיל ב18:30 מקלחת, הנקה, סיפור, מוסיקה רגועה בחדר לכמה דקות ונשיקת לילה טוב . אבל בימים האחרונים הכל התהפך... עייף מאוד כבר ב6 בערב ועצבני בהאכלה והמקלחת.ניסנו להקדים הכל, להוריד את הסיפור/מוסיקה כדי לחסוך בגירויים אבל אין שינוי. התנומות ביום התקצרו ממש
לכחצי שעה, ובשנת הצהריים יש המון התעוררויות גם כן. האם זהו משבר גיל 4 חודשים?
מה לעשות כשהוא מתעורר כל רגע בלילה?
הוא מבקש לאכול בלילה יותר מהרגיל מאז הקפיצת גדילה...
אנחנונלא ישנים יותר משעה אחת רצופה בלילה...
מאת: אורח/ת
2. עייפה ורצוצה המשך...
29/04/2016 20:23
בנוסף להכל השינה שלו נהייתה קלה מאוד וכל נביחת כלב מבחוץ או פתיחת דלת בבית גורמת לו להתעורר. באןפן כללי שמתי לב שהוא נבהל מאוד בקלות גם בזמן ערות ולאחרונה פיתח מעין "חרדת זרים" ובוכה ממש כשמולו פרצוף לא מוכר, וכשאני לא בטווח הראייה שלו, מתחיל לבכות די מהר...
יש לו טונוס שרירים מוגבר וסבל מריפלוקס קל וגזים ועכשיו כשזה נרגע היו כמה לילות טובים ולאחרונה החל אותו מצב שאני מתארת.
בגלל הטונוס המוגבר היה הריפלוקס והתקשה מאוד לשכב על הבטן, אבל חל שיפןר משמעותי עם המון תרגול ועיסויים והוא למד לשכב על הבטן.
מנסה המון להתגלגל על הבטן מתוך שינה ומהבטן מתגלגל אל הגב.
מצטערת על" החפירה" אבל אולי כל הפרטים יתנו תמןנת מצב טובה יותר......
מאת: אורח/ת
3. עייפות יתר
01/05/2016 15:48
היי,
טונוס שרירים יכול להשפיע אך אם עבדתם על זה והוא יודע קצת להרפות אז זה אמור להיות בסדר. בכל מקרה, כדאי להרגיע אותו בטקס השינה ואולי לתת הרבה מגע עמוק כדי שיירפה שרירים ויהיה נינוח יותר.
מעבר לזה, עייפות מובילה לחוסר שינה. כלומר, ככל שהוא יותר עייף הוא יישן פחות טוב. ראשית כדאי לבדוק את שנות היום. יכול מאוד להיות ששעות השינה שלו השתנו ואחרי מקבע של סממי עייפות תגלי את השעות החדשות. אל תמשכי אותו עייף אלא להרדים כשהוא צריך.
כך גם בלילה.
גם שאר הדברים שרשמת יכולים להשפיע ולכן המסר שאת צריכה להעביר לו זה שהכל בסדר והוא יכול לישון במיטה שלו. לגשת ולהרגיע בכל פעם שהוא בוכה ואז להחזיר למיטה. אפשר סשלב זה להמשיך עם מגע במיטה עד שהוא נרדם.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד