משבר גיל 4 חודשים

גנית פרג
קוראים לי גנית פרג, נשואה באושר לאופיר ואמא של ליהי ואילי המקסימים. אני מתמחה ב'הורים, ילדים והרגלים בריאים'. המטרה שלי היא לתת לכם - ההורים, "ארגז כלים" מעשי ויישומי של הרגלים יומיומיים בריאים, בתחומי החיים השונים הקשו... [לפירוט המלא]
מנהל/ת את הפורומים: הרגלי שינת תינוקות
עינת מזרחי
שמי עינת מזרחי, נשואה לאודי ואימא למאי עדן וניב. אני מדריכת התפתחות תינוקות ועוסקת בהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. הכניסה להורות לאחר לידתה של מאי זכורה לי כחוויה קשה, זה כלל כאבי הנקה, בכי ולילות ללא שינה. עד ג... [לפירוט המלא]
קוראים לי שרון זנג'ירי, נשואה באושר לבני ואמא של דורון, עידו ורוני המקסימים. אני עוסקת באימון אישי אדלריאני ובהקניית הרגלי שינה לתינוקות ופעוטות. במשך כעשר שנים עסקתי בתפקידי ניהול בתחום היי טק. התקדמתי, התפתחתי וב... [לפירוט המלא]

1. משבר גיל 4 חודשים
06/05/2016 7:49
היי בני בן 4 חודשים וקצת וכנראה התחיל את משבר גיל 4 חודשים תמיד הרדמתי אותו בסלון עליי בלילה והיתי מעבירה לאמבטיה ואחריזה מכניסה לחדר שינה היום כל הלילה הוא מתעורר מיילל קצת מנדנדת ושוב נרדם ככה כמה פעמים בלילה פעם שום דבר לא היה מעיר אותו היום כל פיפס קטן מעיר אותו בלילה אני עייפה ומותשת ולא יודעת מה לעשות בנוסף הוא מאוד נודניק פתאום קשה לו להרדם גם ביום וכל פעם שמתעורר אני צריכה לנדנד...עד עכשיו גם אם היה מתעורר בלילה היה חוזר לישון לבד ועכשיו כבר לא.. אני מפחדת שזה יצור אצלו הרגל עצם העובדה שמרדימים בנדנוד אני שמה בסלקל או בנדנדה ומנדנדת כי הוא לא רוצה להיות בלול שלו בכלל והלכו לי הידיים לא יכולה לנדנד עליי..אז שאלתי הם איך להרגיל אותו למיטה האם לחכות שהמשבר יעבור? האם כדאי להרדים אותו בחדר שלנו בחושך ובשקט בלילה? אני פשוט פוחדת שיעיר גם את הילדה מהבכי שלו?והאם יש דרך להגביר את הורמון השינה? ואיזה סדר יום מומלץ לגיל כזה?הודה לעזרה אני מותשת כבר
מאת: אורח/ת
2. משבר גיל 4 חודשים
09/05/2016 11:38
היי
במצב בו התינוק אינו יודע להירדם הירדמות עצמאית מתפתחת רגרסיה בעקבות מעין "עמידות" לתלות אותה הוא פיתח באותה עזרה שהוא רגיל לקבל. כלומר, אם הוא מורגל להירדם עלייך , בסביבות גיל 4 חודשים, כשההרגלים מתחילים להתקבע, הוא צריך יותר ויותר עזרה ולכן מתעורר גם יותר בלילה.
בדר"כ זה לא משהו שעובר לבד, אלא מומלץ להתחיל ללמד את התינוק הרגלי שינה בריאים. כמו להירדם קודם כל במיטה שלו (חדר חשוך יכול מאוד לעזור ויעודד הפרשת מלטונין) ואח"כ להמשיך וללמד אותו להירדם הירדמות עצמאית. אפשר ואף מומלץ לעשות את התהליך הדרגתי תוך מתן מענה לכל בכי.
בברכה,
עינת מזרחי, 'חלום מתוק'

יעוץ שינה לתינוקות ופעוטות
נייד 052-5616602 | http://www.halommatok.co.il | einat.mizrachi  מייל הריון לידה gmail.com
הוספת תגובה:
שם: התחבר   *מומלץ להרשם לאתר ולהכניס תגובה על שמכם
כותרת: *
תוכן התגובה:
תמונה:
אני מסכים עם תקנון פורום הריון ולידה.
טוען נתונים, נא המתן...

* שדות חובה
* גודל מקסימלי להעלאת תמונות: 700 KB
* ניתן להעלות קבצי jpg / gif בלבד