כיצד נראה גידול תינוקות מנקודת מבטה של סבתא? הטור של יונה דורון הוא מקור להזדהות סבים אחרים ויש בו גם נקודות למחשבה עבור הורים לתינוקות.

דם זה לא מים
מה נכדים זוכרים?
הצעצוע שלא נשכח
חבר לעט - זוכרים דבר כזה?
צעצוע יקר
עם ילדים בפריז
כל ילד הוא אור
כל ילד הוא אור
יונה דורון

חנוכה מתקרב ואני נזכרת במסיבת חנוכה מיוחדת שעשיתי עם תלמידי.

לפני המסיבה בקשתי מכל ילד להזכר היטב במעשה טוב אחד שעשה השנה. לאלו שהתקשו בכך הסברתי שזה יכול להיות מתן שיעורי בית לילד חולה, השאלת עיפרון או מחק לחבר, עזרה לחבר שנפל בחצר וכדומה.

בערב המסיבה התכנסנו, הורים וילדים בכיתה המוארת והמקושטת. הילדים הלבושים חגיגית היו נרגשים ועיניהם הבריקו. הושבתי את הילדים במעגל הראשון וההורים התיישבו מאחוריהם בכיסאות שהכנו מבעוד יום.

חלקתי לכל ילד נר צבעוני וכיביתי את האורות. לחשי התרגשות נשמעו בחדר. בקשתי שקט ואז קראתי בשמו של התלמיד הראשון (זה היה אחד שידעתי בביטחון שאינו מן הביישנים...) ובקשתי ממנו לספר על המעשה הטוב שעשה. לאחר שסיים נגשתי אליו ועם המצית שבידי הדלקתי את נרו. את הנר הדולק הצבתי בחנוכיה שהכנתי בשולחן מרכזי.

כך המשכתי ועשיתי עם כל תלמיד. זה עזר לחבר שנפל במדרגות, זו נתנה חצי לחמניה לחברה ששכחה את שלה בבית וכך הלאה. שלוש חנוכיות (כולל השמש) דלקו והחדר התמלא באורם של המעשים הטובים (קטנים ויומיומיים ככל שהיו) של תלמידי.

נסתיימה ההדלקה וההורים מחאו כפיים בהתלהבות רבה. לא היה צורך להוסיף מילה - המסר הובן!

ההמשך היה רגיל: שירים, דקלומים וסופגניות , אולם הפתיחה המיוחדת נשארה בזיכרונם של רבים והדים ממנה המשיכו להגיע אלי עוד זמן רב לאחר מכן.

טור אישי של יונה דורון - מחברת הספרים "תחנות בזמן" ו"סוד במשפחה".

סגור לתגובות


אין תגובות
בחירות, רבותיי, בחירות (אבל בלי פוליטיקה) [קרא בהרחבה]
הורות כהזדמנות והורות עם משמעות [קרא בהרחבה]
הבטן שלי כמעבדת מחקר רפואי [קרא בהרחבה]
קסם השמן (שאולי סמואלוב)
קסם השמן
בחירות, רבותיי, בחירות (אבל בלי פוליטיקה) [קרא בהרחבה]