מוזיקה לעובר
מוזיקה לתינוקות
מוזיקה לעובר
מערכת קרוסלה

השמעת מוזיקה לעובר בזמן הריון מועילה לעובר ולאם, והיא עשויה לעזור גם בזמן לידה. כל אישה בהריון יכולה לבחור מוזיקה כלבבה, ואולי גם לתרום בכך להתפתחות העובר שברחם.

מוזיקה לעובר תמונה 1
מוזיקה לעובר תמונה 2

מוזיקה לעובר שברחם

אין אדם בעולם שאינו אוהב מוזיקה. לכל אחד יש את ההעדפות שלו, אך בסופו של דבר מוזיקה היא דבר שמשותף לכולנו. ומה לגבי עוברים או תינוקות? האם גם הם אוהבים לשמוע מוזיקה? והאם מוסיקה יכולה לא רק לגרום להנאה, אלא אף להביא להתפתחות מהירה יותר של עוברים ושל תינוקות? ניתן להשמיע מוזיקה לתינוקות וגם לעובר בזמן ההריון.

 

מוזיקה בהריון

מחקרים מצביעים על כך שעוברים מתחילים להגיב לקול כבר בשבוע 16 להריון. במהלך שבוע 24 להיריון ולאחריו, חוש השמיעה של העובר מתחיל להתפתח. כלומר, כבר משבוע 24 להריון ניתן, וגם רצוי מאוד, להתחיל בהשמעת מוזיקה לעובר. על פי רוב הדעות, מומלץ שלא להשמיע לעוברים מוזיקה רועשת מדי, וכמו-כן גם לא להשמיע מוזיקה בווליום גבוה מדי.

 

מוזיקה לעובר - יתרונות

השמעת מוזיקה לעובר במהלך ההריון יכולה במקרים רבים למנוע לידה מוקדמת, היות וקולות רגועים, כמו גם מוזיקה רגועה, מפחיתים את הפרשתם של הורמוני לחץ אצל העובר, דבר היכול להקל במידת מה גם במהלך הלידה עצמה. מכאן שהשמעת מוסיקה בהריון תורמת רבות הן לעובר והן לאימו, שנהנית אף היא משמיעת המוזיקה.

 

איזו מוזיקה להשמיע לעובר?

לגבי סוגיית איזו מוזיקה כדאי להשמיע, זה כבר דבר סובייקטיבי, כל אחד והמוזיקה שאותה הוא אוהב. כדאי לציין שישנם חוקרים הממליצים להשמיע לעובר מוסיקה קלאסית, שלפי מחקרים מסוימים עשויה להביא להעלאת ה-IQ של העובר.

סגור לתגובות


4. THANKS (ל"ת)
אורח
דירוג:
0

בעד הריון ולידה
2. לאורחת שלום
נמליץ לשאול את השאלה בפורום שלנו ולקבל על כך תשובה מקצועית.
בברכת חג פסח שמח וכשר :) אורח
דירוג:
5

בעד הריון ולידה
1. מוסיקה לעובר
שלום אני בשבוע 21 ממתי רצוי ואיזה מוסיקה???קלאסית או שקטה נעימות ??
האם אני צריכה לשמוע עם האוזניות על האוזניים או על הבטן ?.?
תודה והאם יש דיסק מומלץץץ?.? אורח
דירוג:
24

בעד הריון ולידה
מעורבות המשפחה בלידת פג [קרא בהרחבה]
עיסוי פגים - איך לעסות את זה נכון [קרא בהרחבה]
רפלקסולוגיה לטיפול בתינוקות ובילדים [קרא בהרחבה]
קסם השמן (שאולי סמואלוב)
קסם השמן
מעורבות המשפחה בלידת פג [קרא בהרחבה]