עבודה בהריון
ספורט ותזונה בהריון
תרופות בהריון
לחץ בהריון
עבודה בהריון
מערכת קרוסלה

בזמן הריון, רצוי להאט את קצב העבודה ולהתחשב במצב המיוחד שבו נמצא גוף האישה, במיוחד בשבועות הריון מתקדמים. אולם גם במקום העבודה - הריון איננו מחלה.

עבודה בהריון תמונה 1

צילום: מירב גרינברג

 

עבודה בהריון

מה אסור ומה מותר בהריון? בנושא זה ישנו הרבה מידע שחשוב לאם לדעת, מבדיקת ההריון הראשונה וגם במהלך שבועות ההריון, כדי לנסות לשפר את בריאותה ובריאות התינוק. כמו כן, רצוי להימנע מסיכונים העלולים לסבך או חלילה לגרום להפלה.

נשים בהיריון יכולות להמשיך לעבוד במקום עבודתן הקבוע בזמן ההריון ללא בעיה, אך ישנם דברים שרצוי לדעת כדי למנוע סיבוכי הריון, למשל מאילו מטלות להימנע העלולות לסכן את ההיריון. רצוי ליידע את החברים לעבודה ואת הממונים עלייך מה אסור ומה מותר בזמן הריון, כדי שיוכלו לעזור ולהקל ככל הניתן.

 

בחילות הריון בעבודה

בתחילת ההריון, הריחות הרגילים בסביבת העבודה עלולים לגרום לבחילות ותחושת גועל, על כן מומלץ לשמור במקום העבודה חבילת קרקרים או מזון תפל אחר, שיעזור להעביר תחושת בחילה. כמו כן, יש להאט את הקצב, לא להתרוצץ במשרד כפי שאולי רגילים, התרוצצות כזו עלולה להגביר בחילה. יש לקחת הפסקות קצרות אך תכופות יותר. חשוב לקום ולהתהלך מספר דקות כדי לרענן את הגוף, ומדי פעם גם להרים את הרגליים למנוחה קצרה.

 

עבודות בית בזמן הריון

במהלך ההריון, חשוב מאוד כאשר באים במגע עם חומרי ניקוי להשתדל להימנע מתרסיסים. לקרוא תוויות אזהרה, להשתמש בכפפות ולעבוד במקום מאוורר. כמו כן, להימנע מלהיחשף לחומרי ניקוי לזמן ממושך. מטלות שהיינו רגילים לעשות עד כה הדורשות מאמץ ונשיאת משקל, יש להשאיר למישהו אחר.

סגור לתגובות


1. להרים תינוק בזמן הריון
שלום, אני בשבועות הראשונות של ההריון שלי ויש לי תינוק קטן בבית שיחסית לא קל לי
להרים אותו, האם זה מסכן את הריון שאני מרימה אותו
? אורח
דירוג:
32

בעד הריון ולידה
חשיבותה של התקשורת עם הפג [קרא בהרחבה]
טבלת חודשי ההריון שתעשה לכם סדר בראש [קרא בהרחבה]
למעלה מ-5% מהלידות הן לידות מוקדמת. האם גם שלך? [קרא בהרחבה]
קסם השמן (שאולי סמואלוב)
קסם השמן
חשיבותה של התקשורת עם הפג [קרא בהרחבה]