כתבות בנושא סוגי לידות שונים: לידת מכשירים, זירוז לידה, ניתוח קיסרי.

לידה מכשירנית
ניתוח קיסרי
לידת עכוז
זירוז לידה
צירים מדומים
צירים מוקדמים
אפידורל
צירים מוקדמים
מערכת קרוסלה

צירים מוקדמים טרם השבוע ה-38 להריון, שאינם מדומים, דורשים בדיקה וטיפול.

במהלך תהליך ההריון עשויים להיווצר מצבים בהם תחוש האישה בצירים אמיתיים בטרם השבוע ה-38 להריון שהוא השבוע שבו במצב תקין צפוי להסתיים תהליך ההריון. תופעה זו נקראת "צירים מוקדמים". בניגוד לתופעת הצירים המדומים, אשר ניכרת בקרב נשים רבות במהלך ההריון, במקרה הזה מדובר בצירים אמיתיים לחלוטין. ההבדל ניכר, כאמור, בתדירות הצירים, בכאב המתחיל מהגב התחתון או מהמותניים, ובהיותם סדירים וכואבים יותר מהצירים המדומים.

במידה ומורגשים צירים אלו, יש לפנות למיון היולדות, שם תקבל האישה טיפול מתאים. הטיפול בצירים המוקדמים מבוצע באמצעות בדיקות מוקדמות לרבות אולטרה-סאונד ובדיקה ואגינלית לקביעת מידת הפתיחה של צוואר הרחם. אם אכן תגלה הבדיקה כי מדובר בצירים מוקדמים, תקבל האישה עירוי של נוזלים אשר יסייעו להפסקת הצירים. חשוב להבין כי זהו אינו רמז לתחילת ההריון וכי אין פירוש הדבר כי נגרם נזק כלשהו לעובר או כי התהליך אינו מתנהל כשורה.

במקרים רבים בהם סובלת האישה מצירים מוקדמים היא תידרש להימצא תחת שמירת הריון וליטול באופן קבוע כדורים לעצירת הצירים ולמניעת הריון מוקדם. במידה והאישה שוחררה לביתה, מומלץ כי תימנע מפעילות ספורטיבית ומקיום יחסי מין עד ללידה וכי תוודא לשתות כמויות מספקות של נוזלים למניעת התייבשות המעודדת את הופעת הצירים.

לעדכונים, הפתעות ופרסים, חפשו אותנו בפייסבוק

אהבתם את הכתבה? תרצו לקשר אליה מאתרכם? הוסיפו את הקוד הבא:

<a href='https://www.karusela.co.il/posts/katavot/80/396-צירים-מוקדמים'>צירים מוקדמים</a>

סגור לתגובות


אין תגובות
האם יש לך RH שלילי? [קרא בהרחבה]
לטוס עם הילדים - חוויה או סיוט [קרא בהרחבה]
דולה - למה צריך אותה? [קרא בהרחבה]
קסם השמן (שאולי סמואלוב)
קסם השמן
האם יש לך RH שלילי? [קרא בהרחבה]