בדיקות הריון. סקירת מערכות. בדיקת אולטראסאונד. שקיפות עורפית.

בדיקות הריון
בדיקות בזמן הריון
בדיקת אולטרסאונד
סקירת מערכות
סקירת מערכות בזמן הריון
שקיפות עורפית
בדיקת מי שפיר
בדיקת נוגדני אדמת
בדיקת חלבון עוברי
בדיקת סיסי שליה
בדיקת דופלר
בדיקת העמסת סוכר
בדיקת אקו לב עובר
חיסון אנטי די
מעקב גדילה
בדיקת דופלר
מערכת קרוסלה

וודאו כי זרימת הדם ומערכת הדם של העובר תקינה כבר בשבוע 12 להריון.

בדיקת דופלר במהלך ההריון נועדה בראש ובראשונה על מנת לוודא כי זרימת הדם של העובר הינה תקינה וכי אין הימצאות של כרישי דם או של בעיות שונות במערכת הדם של העובר. בעשור האחרון החל השימוש בגלי דופלר לגילוי מוקדם של מחלות דם גם בקרב האישה ההרה וגם בקרב העובר וכן למען זיהוי מוקדם של בעיות בתהליך ההריון ובתהליך ההתפתחות של העובר. בדיקה פשוטה זו יכולה לזהות מראש מחלות שונות כגון: רעלת הריון, אנמיה חרמשית אצל העובר וכן מחלת ה-RH השלילית (Rh Isoimmunization).

הבדיקה נעשית לצד בדיקת האולטרה סאונד השגרתית, באמצעות גלי קול הנשלחים אל הגוף ומוחזרים אל המכשיר. כאשר תאי הדם האדומים זורמים במחזור הדם בצורה תקינה, הם מחזירים את גלי הקול בצורה מסוימת וכאשר יש תקלה בזרימה, יוחזרו גלי הקול בצורה שונה. כך ניתן לזהות בקלות וללא בדיקות פולשניות, בעיות שונות במחזור הדם ולאבחן מחלות הקשורות בכך אצל העובר בטרם הלידה. הבדיקה יכולה להצביע על בעיות שונות הקשורות גם בזרימת הדם בחבל הטבול, בשליה, וכן במוח ובלב של העובר. כמו כן, מצביעה הבדיקה על תקינותה של התפתחות העובר ובאפשרותה לבחון האם מקבל העובר מספיק חומרים מזינים וכן חמצן הדרושים להתפתחותו.

הבדיקה גם בוחנת את קצב הלב של העובר, את איכותן ואת תקינותן של הפעימות. קצב לב תקין בעובר נע בין 120 ל-160 פעימות בדקה. הבדיקה מבוצעת על-ידי רופא נשים החל מהשבוע ה-12 להריון.

סגור לתגובות


אין תגובות
גזים בהריון - שמים לזה סוף [קרא בהרחבה]
עידוד התפתחות תינוקות [קרא בהרחבה]
מצוקה עוברית - האם את מרגישה את זה? [קרא בהרחבה]
קסם השמן (שאולי סמואלוב)
קסם השמן
קסם השמן (שאולי סמואלוב)
קסם השמן
גזים בהריון - שמים לזה סוף [קרא בהרחבה]